Мешканці Малинівки, всієї громади зустріли «на щиті» й провели в останню дорогу до місця вічного спочинку загиблого в боях за незалежність України земляка – Захисника Івана Романовича Марчука.
Марчук Іван Романович народився 22 вересня 1991 року в селі Малинівка. У віці 1,5 року сім’я переїхала у Воронів, де жила наступні 7 років. Відтак знову повернулися в Малинівку.
Іван – найстарший син у багатодітній родині Марчуків. Окрім нього в Романа Васильовича й Валентини Петрівни є ще четверо синів – Павло, Олексій, Ярослав, Микола й донька Софія.
Навчався Іван у Малинівській ЗОШ. Директор школи Сергій Пивоварчук згадує: «За час навчання Іван не хапав зірок із неба, але завжди вирізнявся скромністю, порядністю, чесністю. Не було жодного випадку, коли б він проявив себе погано по відношенню до однокласників, молодших за віком учнів закладу чи вчителів. Добрий, роботящий. У селі допомагав всім, хто до нього звертався. Хороший був хлопчина. Став Героєм».
На власний хліб Іван заробляв на різних роботах – працював у ковбасному цеху с.Малинівка, певний час – полірувальником-шліфувальником цеху з обробки каменю в селі Воскодави.
Одружений. У парі з дружиною Тетяною дарували життя донечці Марічці, якій буквально півтора місяця тому виповнилося всього 5 років.
На військову службу Іван Марчук був призваний у липні 2023 року. Місяць проходив навчання в учбовому центрі «Десна», а відтак ще місяць – у Польщі. А далі Красногорівка Донецької області. Був навідником 2-го аеромобільного відділення 81-ї десантно-штурмової бригади, кулеметником.
4 лютого Іван востаннє говорив із батьком. За два дні потому, 6 лютого, він ще встиг поговорити з сестрою Софією і поміж рядками обмовитися, що їх перекидають на Авдіївку. Далі зв’язок із ним обірвався.
Іван Марчук загинув 14 лютого 2024 року під час виконання бойового завдання в районі селища Білогорівка Сєвєродонецького району Луганської області. У вересні йому мало б виповнитися 33 роки.
Працелюбний, чесний, добрий і справедливий – таким 32-річного Івана Марчука завжди пам’ятатимуть рідні, близькі, побратими.