СЬОГОДНІ: Вівторок, 01.07.2025, 15:35

Що робив у Рівному політолог Медведчука?

Сьогодні, до Рівного з агітаційною кампанією завітали політолог Вадим Карасьов та соціолог Володимир Косенко, який представляється головою Всеукраїнської асоціації соціологів. В готелі “Мир” вони провели прес-конференцію, під час якої презентували дані так званого соцопитування, достовірність якого відразу ж викликало сумнів у місцевих журналістів.

Додамо, що Вадим Карасьов, довгий час співпрацює з проросійським політиком Віктором Медведчуком та партією “Опозиційна платформа – За життя”, а також є постійним гостем телеканалів Медведчука та російського “Россія 1”.

Сьогодні ж, політолог Медведчука приїхав агітувати за партію “Рівне разом” та кандидата на посаду міського голови Рівного Віктора Шакірзяна. Це відчувалося протягом усієї прес-конференції.

До слова, співпраця Вадима Карасьова та Віктора Шакірзяна і партії “Рівне разом” розпочалася задовго до сьогоднішнього дня. Політолог Медведчука відпрацьовував месседжі, щодо ситуації із міською ТВК, коли виявили проблеми із передвиборчим списком “Рівне разом” через недотримання гендерної квоти.

На запитання журналістів, щодо оприлюднених даних соцопитування та його сумнівних результатів, Карасьов та Косенко не змогли дати чітких відповідей. Лише сказали, що таке опитування провели вперше у регіонах України, і мають намір робити такі ж, у інших областях. І це за чотири дні до виборів. Можна тільки уявити, які результати ці “горе”-соціологи і там намалюють.

Для довідки. Вадим Карасьов – політичний коментатор, один із найбільш неперебірливих політичних “експертів”.

Директор Інституту глобальних стратегій (з 2003 року). Регулярно з’являється у піарних матеріалах на користь тієї чи іншої партії чи кандидата.

Фігурує на телеканалах Медведчука як «політичний експерт»1, де піарить партію «Опозиційна платформа — За життя!» та критикує її опонентів.

За роки своєї «професійної діяльності» встиг попіарити «Нашу Україну», «Україну — Вперед!», «Сильну Україну», «Опозиційний блок», «Відродження» та інші партії. Двічі невдало балотувався до Верховної Ради2.

Наприклад, у 2008 році Карасьов (на той час — один з лідерів партії «Віче») вважав відсутність серйозних конкурентів у мера столиці Олександра Омельченка драмою для Києва3.

У 2012 році коментував «Україні молодій» завищений рейтинг «Нашої України»4. Соціолог Олександр Вишняк тоді підозрював, що саме Карасьов стояв за «DEF Group».

У 2012 році фігурував у джинсі партії Королевської «Україна — вперед!»5,6.

У 2014 році фігурував у джинсі партії Сергія Тігіпка «Сильна Україна»7.

У 2014 році як директор Інституту глобальних стратегій заявляв у джинсі на Gazeta.ua та газеті «Сегодня» про зростання рейтингу «Опозиційного блоку», хоча на той момент уже фактично був політиком «Опозиційного блоку»8.

У 2015 році фігурував в джинсі партії «Відродження», кістяк якої — колишні регіонали9.

У 2016 році у низці ЗМІ (зокрема, «Gazeta.ua»10 та на сайті 24 каналу11) вийшов однаковий хвалебний коментар Карасьова щодо обрання Олеся Довгого представником промисловців та підприємців у парламенті.

У 2016—2019 роках активно піарив лідера Радикальної партії Олега Ляшка:

  • Експерт: Ляшко може зламати “кремлівські плани” (РБК.ua12, 18.01.2016)
  • Політолог: або у Раді буде нова коаліція з Ляшком, або потрібні дострокові вибори (РБК.ua13, 26.01.2016)
  • Только Ляшко может завалить голосование за выборы в ОРДЛО, — эксперт (РБК.ua14, 22.06.2016)
  • Эксперт прогнозирует позитивное восприятие обществом протестов Ляшко (РБК.ua15, 11.07.2016)
  • На єврореалізм Ляшка є запит серед мільйонів українців — експерт (Gazeta.ua16, 16.07.2018)
  • Стрімкий ріст рейтингу Олега Ляшка — результат реальних дій — експерт (112.ua17, 07.12.2018)
  • Критика у ПАРЄ: експерт заявив про ефективність Ляшка на міжнародній арені (ZIK18, 29.01.2019)

Періодично піарить Юлію Тимошенко:

  • 2018-й став роком Тимошенко, але її електоральний ресурс ще не вичерпаний — Карасьов (Gazeta.ua19, 29.12.2018)

У 2019 році піарив Аграрну партію20.

Журналіст Ярослав Зубченко у жовтні 2019 року підсумував такі характерні факти про Карасьова21:

  • Розповідав плітки: «Я не знаю, правда данная информация или нет […] Но была информация, что глава ЦВК, так сказать, либо Новый год либо Рождество у президента были в Ивано-Франковске на даче»22.
  • Стверджував, що влада стимулює трудову міграцію, щоб у країні не було людей, які можуть вийти на новий Майдан23.
  • Називав прийняття закону про українську мову не «патріотизмом», а «ідіотизмом»24.
  • Розказував, що Зеленському неприємно бачити, як Медведчук звільняє полонених, бо так нова команда втрачає монополію на «цю стратегію»25.
  • Переконував, що введення в Україні воєнного стану мілітаризує свідомість і співаки та актори втратять на цьому фоні свої рейтинги. Не вгадав26.
  • Заявляв, що «Аграрна партія Поплавського — серйозний супротивник для фаворитів передвиборчої гонитви». Не вгадав27.