СЬОГОДНІ: П’ятниця, 10.04.2020, 11:22

Чемпіон Європи зі спідвею стартуватиме в Рівному 1 травня

Усі Європейські Федерації, окрім Польської, Датської та Словацької, надіслали заявки з іменами гонщиків для участі у кваліфікаційному раунді чемпіонату Європи у Рівному. І головною сенсацією є те, що на стадіоні з технічних видів спорту “Мототрек” нарізатиме кола переможець Speedway European Championship (SEC) 2017 Анджей Лєбєдєв.

Нагадаємо, що латвійський гонщик розпочав свою переможну ходу саме у Рівному. Вперше в житті стартувавши у міжнародних змаганнях, Анджей одразу став їх переможцем. Це відбулося у 2010 році, коли гонщик клубу “Локомотив” (Даугавпілс) завоював перше місце у ІІІ-му Меморіалі Олександра Коршакова. В подальшому Лєбєдєв неодноразово стартував у Рівному, зокрема у фіналі чемпіонату Європи серед пар 2012 (підсумкове 2-е місце у парі з Кястасом Пуоджуксом) та товариській зустрічі рівненського клубу MIR проти “Локомотиву”.

Окрім екс-чемпіона Європи до Рівного прибудуть не менш імениті гонщики.

Від Чехії стартуватимуть Йожеф ФРАНЦ (чемпіон Чехії в особистому заліку 1998, 1999, 2000) та Ондрей СМЕТАНА (призер “Кубку Незалежності України” 2017 р. у Рівному).

Фінляндію представлятиме спортсмен 2-лігової “Ванди” (Краків) Теро ААРНІО (4-разовий призер чемпіонатів Фінляндії в особистому заліку серед юніорів: двічі золото – 2004, 2005, двічі бронза – 2002, 2003; та 5-разовий призер чемпіонатів Фінляндії серед дорослих: одне срібло та чотири бронзи);

Франція буде представлена гонщиком, який стартує як на довгому, так і на класичному треці, Дімітрі БЕРЖЕ (бронзовий (2015) та срібний (2018) призер чемпіонату світу зі спідвею на довгому треці).

Україну у Рівному представлятимуть багаторазовий призер чемпіонатів Європи Андрій КАРПОВ та дворазовий володар Кубку МАСЕС Марко ЛЕВІШИН. На резерві під №17 та №18 Станіслав МЕЛЬНИЧУК та Віталій КОВАЛЬ.

Склад змагань чемпіонату Європи у Рівному 1 травня цього року:

1. Теро ААРНІО (Фінляндія);
2. Дімітрі БЕРЖЕ (Франція);
3. гонщик з Угорщини – tba;
4. Андрій КАРПОВ (Україна);
5. Марко ЛЕВІШИН (Україна);
6. гонщик з Німеччини – tba (планується Ерік РІСС);
7. гонщик з Польщі – tba;
8. Анджей ЛЄБЄДЄВ (Латвія);
9. Йожеф ФРАНЦ (Чехія);
10. гонщик з Данії – tba;
11. гонщик з Словаччини – tba (планується Давід Пацалай);
12. гонщик з Польщі – tba;
13. Факундо АЛБІН (Іспанія);
14. Ондрей СМЕТАНА (Чехія);
15. гонщик з Німеччини – tba (планується Тобіас БУШ);
16. гонщик з Данії – tba;
17. Станіслав МЕЛЬНИЧУК (Україна);
18. Віталій КОВАЛЬ (Україна).