СЬОГОДНІ: Середа, 10.08.2022, 10:43

На Рівненщині студентки опублікували збірку воєнних текстів

Цьогорічні випускниці Острозької академії спеціалізації «Українська мова та література», які навчалися за блоком «Літературна творчість», підготували збірку про війну «GEOSTRAW». Тексти, що ввійшли до книги, написані впродовж березня – травня 2022 року та є підсумком курсу «Геопоетика: творчий практикум» (викладач – професор Світлана Кочерга). 

У збірці вміщено поетичні та прозові твори Анастасії Гарніцької, Анастасії Глущенко, Вікторії Шманьків, Ганни Залуцької, Дарини Кузьміч, Маргарити Мельничук, Марини Краснобокої, Оксани Іжевської, Світлани Стасюк, Христини Василиків і Янни Томляк. Окрім того, книга оздоблена к’ю-ар-кодами, зісканувавши які, можна побачити відеодекламування поезій Сергія Жадана у виконанні студенток Острозької академії.

«Цьогорічні випускниці складають у валізи не лише набуті в стінах альма-матер знання, але й знакові сувеніри, що завше нагадуватимуть незабутні студентські роки. Серед них – збірка «GEOSTRAW», яка засвідчує творче і громадянське зростання авторської когорти в умовах російсько-української війни. На сторінках книги – страх, біль, розгубленість, а також щира любов до найріднішого, до Батьківщини. Це збірка про те, як студентки згуртувалися навколо Слова й витесували з нього образи й рими, долали найжахливіші почуття, які ввірвалися в їхнє життя. Твори, написані під звуки сирен повітряної тривоги, утілюють стоїцизм і віру молодого покоління в невідворотну перемогу Світла над Темрявою», – зауважує Світлана Кочерга, докторка філологічних наук, професорка катедри української мови і літератури НаУОА, авторка курсу «Геопоетика: творчий практикум».

Переглянути творчий доробок студенток можна за покликанням: https://drive.google.com/file/d/1nzifQL7AZrYfBGbGsb_GH5VaUvLBV47j/view?usp=sharing.