СЬОГОДНІ: Понеділок, 27.06.2022, 8:42

У Рівному вперше виконано дві сучасні ендоскопічні операції

Нещодавно Рівненську обласну клінічну лікарню відвідав асистент кафедри Запорізького Державного Медичного Університету, лікар-ендоскопіст вищої категорії Навчально-наукового медичного центру «Унівеоситетська клініка» ЗДМУ Кіосов Олександр Михайлович.

В рамках даного візиту спільно з Лазарчуком Віталієм Миколайовичем, завідуючим цетру ендоскопічної та ультразвукової діагностики, лікарем-ендоскопістом вищої категорії, кандидатом медичних наук, були вперше виконані дві сучасні ендоскопічні операції при доброякісних нервово-м’язових захворювань стравоходу, такі як: Ахалазія кардії та дивертикул Ценкера.

Ендоскопічна пероральна міотомія стравоходу (ПОЕМ) – це малотравматина, мініінвазивна операція, яка дає змогу пацієнту відновити прохідність стравоходу, можливість повноцінно харчуватись та повернутись до активного способу життя.

Шийний дивертикул Ценкера – раніше оперативні втручання при даній патології виконували відкрито через розріз на шиї, що було травматично та небезпечно через поряд розташовані магістральні судини. В сучасному та прогресивному світі такі операції виконують ендоскопічно, що в свою чергу є малотраматично, мініінвазивно та дозволяє швидко відновлюватися пацієнтам.

В обласній клінічній лікарні та й в регіоні такі оперативні втручання були проведені вперше. Анестезіологічний супровід виконала лікар-анестезіолог Лосік Яніна Юріївна.

Пацієнти почувають себе чудово.