СЬОГОДНІ: Вівторок, 28.06.2022, 11:44

Офіційно: Україна стала кандидатом у члени Євросоюзу

Україна офіційно набула статусу кандидата в члени Європейського Союзу. Це – наймасштабніший крок на шляху євроінтеграції країни. Далі Україна виконуватиме умови для повноцінного вступу до союзу.

Рішення надати Україні статусу кандидата в члени ЄС ухвалили лідери всіх 27 країн блоку на саміті 23 червня, повідомив голова Європейської ради Шарль Мішель у себе у Twitter. Аналогічне рішення ухвалено і щодо Молдови.

Після набуття статусу кандидата у члени ЄС Україна отримає план набуття союзу. У дорожній карті будуть прописані конкретні рекомендації. Але їх виконання та оцінка може зайняти не менше 3-5 років, а іноді процедура затягується і на 10-15 років.

При цьому, наприклад, глава МЗС Франції Клеман Бон уточнював: Україна не вступатиме до Європейського Союзу за прискореною процедурою чи з наданням будь-яких привілеїв. “Це довгий процес, що завтра вранці Україна не стане членом Євросоюзу”, – заявляв дипломат. Глава Європаламенту Роберта Метсола також заявляла, що для реального вступу до ЄС Україна має “ще зробити дуже багато кроків”.

Втім, надання статусу кандидата в ЄС для України вже й так було пов’язано з низкою умов, таких як: вирішення питань із обранням суддів та глави САП, посилення боротьби з корупцією, реформа правоохоронного сектору, впровадження антиолігархічного закону тощо.

Для того, щоби в майбутньому стати повноцінним членом ЄС, Україні буде потрібна згода всіх 27 країн-членів. Поки що Німеччина, Франція та Італія вирішили підтримати лише надання статусу кандидата. Чи погодяться вони надати Україні статусу повноправного члена, – покаже час.

Але статус кандидата має не лише політичні переваги. Так, прем’єр-міністр України Денис Шмигаль пояснював: тепер Україна почне швидше інтегруватись у європейські ринки. Це означає формування спільних енергетичних та цифрових ринків, подальшу лібералізацію торгівлі, зближення у митній та транспортній сферах тощо, наголошував глава уряду.