СЬОГОДНІ: Понеділок, 27.06.2022, 9:09

На Рівненщині продовжують діяти режимні обмеження у прикордонних районах з Білоруссю

????????????????????????????????????

На Поліссі розпочинається сезон збору диких ягід та грибів. У зв’язку з цим прикордонники застерігають громадян від порушень та недотримання діючих обмежень введених на час воєнного стану.

Нещодавно прикордонний комітет рб повідомив про дозвіл українцям з окремих районів Рівненської області відвідувати ліси в ландшафтному заповіднику «Ольманські болота» для збору дикоросів. Таке рішення ними було прийнято в односторонньому порядку і це відкрита провокація, адже будь-яких домовленостей, як це відбувалося раніше, з суміжною стороною не було. Тимчасові місця спрощеного перетину державного кордону не функціонуватимуть.

Щорічно ініціативність з пропускних операцій та двосторонніх домовленостей здійснювала Українська сторона. А оскільки білорусь підтримує російську агресію проти України безпека наших громадян на території сусідньої країни під загрозою.

Нагадаємо, що наразі заборонено відвідування лісів населенням і в’їзд до них (крім транзитних шляхів) транспортних засобів та іншої самохідної техніки, за винятком певної категорії осіб. В прикордонні заборонено використання фотовідео техніки, включаючи відеореєстратори, зокрема заборонено фото та відеознімання доріг, об’єктів інфраструктури, блокпостів, укріплень тощо, а також розташування, зосередження чи переміщення військових частин (підрозділів) сил оборони.

Окрім цього, передбачено заборону будь-яких пересувань цивільних осіб у смузі місцевості, яка безпосередньо прилягає до державного кордону, завширшки 1000 метрів, окрім території населених пунктів, які безпосередньо прилягають до державного кордону.

Всі громадяни, перебуваючи в прикордонній смузі та контрольованому прикордонному районі, зобов’язані мати при собі документи, що засвідчують їх особистість та за першою вимогою прикордонників надавати їх для перевірки.Також в прикордонні заборонено: – пересування осіб та транспортних засобів, проведення всіх видів робіт поза населеними пунктами з 22.00 вечора до 05.00 ранку (або в час комендантської години); – перевезення в транспортних засобах зброї та будь-яких засобів активної оборони;

– носіння військової форми цивільним населенням;
– використання будь-яких літальних апаратів;

– здійснення полювання, рибальства та плавання по водоймах всіх видів плавзасобів.
У зв’язку з вищевказаним прикордонники застерігають громадян бути уважними й обережними та з метою збереження життя й здоров’я не нехтувати вказаними заборонами.
Громадяни, які порушать визначені вимоги будуть притягнуті до відповідальності згідно з чинним законодавством України.