СЬОГОДНІ: Вівторок, 28.06.2022, 12:57

Через санкції та зубожіння: чому росіяни не їдуть на відпочинок до Туреччини

Туреччина знову опинилася без туристів із Росії. Через закордонні санкції та падіння добробуту росіян турецьке узбережжя знову недорахується мільйонів туристів. До того ж перельоти сюди стали надто дорогими.

Тепер мешканцям країни-агресора доведеться обирати між окупованим Кримом із його поганим сервісом та дачею з комарами.

Дорогі квитки на польоти

У Туреччині стурбовані тим, що росіяни не їдуть на відпочинок. На тлі санкцій, коли перельоти громадянам РФ у багато країн закриті, Туреччина є однією з небагатьох цивілізованих країн, яка залишила “кватирку” для російських туристів.

Але це не допомогло. Як повідомили в Асоціації туроператорів Росії, за перші п’ять місяців цього року скорочення потоку росіян до Туреччини становило 72% порівняно з 2019 роком.

Хоча власники турецьких готелів готові навіть знижувати вартість відпочинку, все одно політ сюди для РФ залишається дорогим через квитки на літак.

Справа в тому, що дешеві чартерні рейси з РФ на турецьке узбережжя вже не літають через санкції. Туреччина намагається відкрити свої авіакомпанії, які перевозитимуть жителів країни-агресора. Але процес їхньої реєстрації довгий.

Тому переліт подорожчав. Так, квиток на літак із Москви до Туреччини у червні коштує 45 тис. рублів в один бік (приблизно 21 тис. грн).

Готельєри скаржаться, що у них залишаються незаброньованими готелі як на липень, так і на серпень. Частина п’ятизіркових закладів навіть не поспішає відкриватися, щоб не працювати собі у збиток.

Не працюють банківські картки

Ще одна проблема для російських туристів за кордоном – оплата банківськими картками. Оскільки через санкції жителі РФ не можуть користуватися картками Visa та Mastercard, вони перейшли на картки Мир, які не обслуговуються в інших країнах.

Щоправда, ті, хто побував у Туреччині, стверджують, що у деяких банкоматах цієї країни можна зняти гроші і за допомогою цієї картки. Але в багатьох магазинах розплатитися неможливо.

“Зараз росіяни їдуть сюди з готівкою, доларами, євро. Але оскільки валюта у них дефіцит, то не всі можуть собі це дозволити. Звичайно, в готелі “все включено” жодних грошей не треба, тут все є. Але вони ж любителі погуляти ринками та магазинами, тому для них це проблема”, – каже Оксана, яка нещодавно повернулася з Анталії.

Місцеві екскурсоводи хоч і чекають на туристів, але скаржаться, що через війну вони побоюються садити в один автобус українців та росіян.

“Ми вже намагаємося робити окремі екскурсії для них, тому що боїмося конфліктів. Українці самі запитують, чи будуть в автобусі громадяни РФ, і відмовляються від поїздки. Ми шукаємо виходи, саджаємо їх із німцями”, – каже екскурсовод Алі.

Дорогий відпочинок у Сочі

Але ще одна причина, через яку росіяни не їдуть до Туреччини, – серйозне зниження доходів. Хоч як би в РФ намагалися приховати проблему, після запровадження західних санкцій та війни в Україні частина росіян втратила роботу, знизились зарплати.

А невизначеність у майбутньому і негативні очікування змушують РФ заощаджувати і відмовлятися від відпустки зовсім або жорстко економити.

Навіть згідно з російськими опитуваннями, 58% жителів РФ цього року відпустку проведуть у своїй країні. 34% з них полотимуть грядки та засмагатимуть на дачі. І лише 18% опитаних поїдуть за кордон.

Щодо відпочинку в РФ, то Краснодарський край з його Сочі далеко не всім по кишені. Самі росіяни скаржаться, що навіть 3-зірковий готель у Сочі дорожчий за турецький.

Ми порівняли ціни на відпочинок у Сочі та Туреччині. Ціна відпочинку у 4-зірковому готелі на двох на тиждень з 20 по 26 червня у Сочі становить від 600 до 1200 доларів, у Туреччині – від 400 до 1100 доларів.

До окупованого Криму мало хто хоче їхати через війну. Навіть російські патріоти бояться вибухів, ракет над головою. Тому кримське узбережжя цього року буде порожнім. Тут заброньовано лише 50% готелів.

Але не лише це відлякує туристів. Ненав’язливий сервіс півострова не змінився за роки окупації. Нещодавно одна туристка з РФ поскаржилася, що її дитина на пляжі лягла засмагати в тіні, яку створювала парасолька. “Тут же прийшов працівник пляжу і вимагав піти на сонце, тому що тінь коштує 200 рублів”, – поскаржилася відпочивальниця.

У Росії сподіваються, що їхні громадяни тепер везтимуть гроші на близькі курорти. Наприклад, на озеро Іссик-Куль до Киргизії. Або купувати путівки по Золотому кільцю.