СЬОГОДНІ: Вівторок, 09.08.2022, 23:53

Померла легендарна поліська співачка з Рівненщини Уляна Кот

Сьогодні надійшла сумна звістка, що на 86 році відійшла у засвіти легендарна поліська співачка та майстер народної творчості Уляна Кот з села Крупове, що на Дубровиччині.

Уляна Кот тримала в пам’яті більше тисячі народних пісень, знала до дрібниць поліське весілля, обжинки й інші обряди. Ткані її руками рушники та тоненькі серпанки нині зберігаються в приватних колекціях і музеях по всьому світу. Записи пісень у виконанні Уляни Кот знаходяться у фондах радіо «Свобода» та Українського радіо.

– Можна довго розповідати про її нелегкий життєвий і творчий шлях, про вагому спадщину, яку вона лишила по собі у понад тисячі пісень, записаних від неї різними збирачами. Але про це значно переконливіше свідчить численна література про неї, збірники пісень з її голосу, велика кількість аудіозаписів. Усе це слугуватиме їй найкращим пам’ятником, – йдеться у фейсбук – повідомленні Лабораторії музичної етнології – Львів.- Наша ж Лабораторія також має гарні записи від Уляни Петрівни. А сьогодні ще й надійшли записи Кузьми Смаля, який видав з голосу співачки збірник із 1050 піснями! У 2010 році цей список було доповнено, коли у нашій спільній експедиції Ірина Клименко продовжила із 1051 пісні… Сумно, що відходять такі Легенди, як Уляна Кот. Дорадно, що лишається її спадок. ВІЧНА ПАМ’ЯТЬ УЛЯНІ ПЕТРІВНІ..