СЬОГОДНІ: Вівторок, 28.06.2022, 12:23

Як не замерзнути у бомбосховищі? Поради для громадян

На жаль, чимало часу нині доводиться проводити в укриттях. Зважаючи на перші теплі дні, чимало рівнян перейшло на легкий одяг. Втім, температура вночі кардинально різниться від денної, тому замерзнути, а отже, захворіти досить легко.

Тож не допускаємо переохолодження і слідуємо простим рекомендаціям, які дає Центр громадського здоров’я України:

1. Одягаємо багатошаровий одяг:

– білизна (спідня білизна, колготки, шкарпетки, термобілизна);

– середній шар (светр, кофта тощо);

– верхній одяг (куртка, штани, шарф, шапка, рукавички).

2. Розстьобуємо верхній одяг в перший час. Краще додавати на себе одяг у міру відчуття холоднечі, ніж одразу бути сильно закутаним, адже потім тіло втратить можливість грітися.

3. Одягаємо одяг із натуральних чи спецматеріалів. Він не обов’язково має бути грубим і сковувати рухи, головне — багатошаровість і просторість: між різними одежинами утворюється повітряний прошарок, який утримуватиме тепло.

4. Не залишаємо відкритими кінцівки та голову: через долоні та оголену голову ви втрачаєте чимало тепла і можете захворіти.

5. Одягаємо зимове взуття із товстою підошвою: воно має бути просторим, добрим за розміром та не стискати ногу, щоби підтримувати нормальний кровообіг.

6. Їмо. Щоби підтримувати нормальну температуру, організм використовує більше енергії, тож і поповнювати її треба частіше. Із собою можна взяти термос із чаєм або окропом.

7. Рухаємося, принаймні пальцями кінцівок рук та ніг, щоб зігрітися. Рухи допоможуть прискорити кровообіг, а отже ви не переохолодитеся.

8. Використовуємо ковдри, подушки, каремати, спальники, матраци. Уникайте сидіння на голих поверхнях, навіть якщо на вас три шари теплого одягу.