СЬОГОДНІ: Вівторок, 09.08.2022, 22:12

Генеральний директор Рівненської АЕС Павло Павлишин в інтерв’ю хорватському телебаченню розповів про стан справ на РАЕС

До вашої уваги інтерв’ю генерального директора Рівненської АЕС Павла Павлишина з Зрінка Гранцарич/Dnevnik/HRT.

Яка ситуація, за Вашою інформацією, на Запорізькій АЕС?

– Сьогодні ця електростанція під контролем російської армії чи окупантів, як ми їх називаємо. Ми вважаємо, що це безпрецедентний ядерний тероризм, тероризм, який має бути засуджений усім європейським суспільством і всім світом. Уперше в історії атомної енергетики таке відбувається, і, за нашою інформацією, під загрозою забезпечення опалення міста. Тривають роботи з реконструкції системи. Тобто, якщо коротко, така ситуація в цьому місті.

Як тепер функціонуватиме електростанція під наглядом російської армії?

– Без коментарів. Я не розумію, що вони роблять. Вони стріляють у нашу країну, і при цьому кажуть, що вони нас звільнили, що вони попередили якісь ядерні інциденти. Це все брехня, повна брехня, тому що Запорізька АЕС працює нормально, стабільно, без проблем. Мені важко коментувати, як вони готуються і що планують.

Який зараз стан інших електростанцій в Україні та Вашої Рівненської електростанції?

– Стан цілком нормальний, працюємо стабільно, електроенергію виробляємо згідно з планом. У нас все йде за наміченим планом, проблем, питань немає, все в нормі, у нас нормальний настрій. З нашим персоналом у інших місцях все добре, ми всі готові захищати свою незалежність, наші міста і наші електростанції.

Ви боїтеся ядерного інциденту?

– Я думаю, що всі АЕС бояться ядерного інциденту, де б вони не були, у всіх країнах однаково. Це дуже серйозне і складне питання. Звісно, ми боїмося. Сьогодні весь раціонально мислячий світ не повинен допустити подібних випадків. У будь-якому разі ми робимо все можливе, щоб цього не сталося.

Ви звернулися до своїх колег із Росії. Що Ви їм сказали?

– Я до них звернувся, бо вони не повинні мовчати про те, що сьогодні відбувається в нашій країні і про те, що сьогодні російські ЗМІ поширюють інформацію про якийсь визвольний процес. Це дурниця, і мої колеги в Росії повинні це добре розуміти. Вони професіонали і повинні знати, що означають військові дії навколо чи на атомних електростанціях, де є високі ризики.

Застосовування важкого озброєння і взагалі озброєння поблизу АЕС знижує рівень безпеки атомної електростанції і може статися все, що завгодно. Я звернувся до них, щоб вони про це не мовчали, щоб вони всіляко говорили про це своїм урядам, казали їм, що цього робити не слід. Це безпрецедентна ситуація.

Окрім того, сьогодні в нашій країні гинуть люди, сім’ї, діти. Незрозуміло, яка мета, чому це відбувається, ми дуже мирна країна. Тут немає і не було радикально орієнтованих людей, які б переступали будь-які кордони. Такі люди є в усіх країнах, в тому числі й в Росії.

Я звернувся до них, щоб усіма можливими способами зупинити війну та агресію, інакше нам немає сенсу працювати. Крім того, я попросив європейське суспільство і всіх, хто мене чує, бойкотувати російських експертів-ядерників і їхні технології, щоб вони розуміли, що в 21 столітті не можна ставитися до однієї європейської країни так, як вони ставляться до нас. Без сумніву, ми переможемо.