СЬОГОДНІ: Четвер, 30.06.2022, 16:10

Рівненщина зайняла 5 місце в екологічному рейтингу областей України

Рівненщина увійшла у першу п’ятірку екологічного рейтингу областей України. Про це свідчить рейтинг журналу FOCUS.

Рейтинг побудовано на офіційних даних, опублікованих держустановами: Держстатом, Держводагентством, Національним інститутом раку. Статистичні звіти традиційно запізнюються, тому ми змушені оперувати цифрами за 2020 рік.

Відчутною проблемою Рівненщини є обсяг забруднених стічних вод, що складає 747,4 куб. м/кв. км — на рівні середнього значення по країні, у той час як інші показники забруднення довкілля регіону загалом низькі. Це призводить, зокрема, до погіршення стану води в місцевих річках, на що також впливає господарське використання водоохоронних зон.

За даними Держекоінспекції, у вересні 2021 року вміст азоту нітритного в річці Усті перевищував норму більш ніж у шість разів, забруднені також інші річки. В області діє програма очищення річок до 2025 року, проте виконується мляво: минулого року адміністрація відзвітувала лише про створення проєктно-кошторисної документації.

“Рівненський водоканал веде перемовини про отримання кредиту на будівництво нових очисних споруд. Однак очисні споруди майже всіх міст області працюють неналежним чином”, — додають експерти.

 

Також для регіону актуальні техногенні фактори, оскільки великими забруднювачами довкілля є завод “Рівнеазот”, Костопільський завод скловиробів. Крім того, третій рік поспіль активісти протестують проти побудови деревообробного заводу “Кроноспан” у Городку. “Компанія планує переробляти більше 20% усієї деревини, що зрізається в Україні. Це може нести загрозу для здоров’я місцевих мешканців і для збереження лісів. Місцева влада погодила будівництво”, — розповідють експерти.