СЬОГОДНІ: Четвер, 26.05.2022, 11:52

Зеленський назвав себе “міцним горішком” та висловився про загрозу вторгнення РФ

Президент України Володимир Зеленський сказав, що в Росії його вважають “міцним горішком, який важко розколоти”, оскільки він на початку свого терміну хотів “по-сусідськи поговорити з РФ” щодо війни на Донбасі, але не збирався зраджувати свою країну. За його словами, бути главою держави – це велика честь.

Про це Зеленський розповів в інтерв’ю американському виданню The Washington Post. Він зазначив, що вирішив балотуватися в президенти саме тому, що в Україні тоді була складна ситуація, а також через те, що відчував обов’язок перед багатьма людьми.

“Я зроблю все, що потрібно. Я не боюся труднощів. З точки зору війни, я думаю, що жоден президент України не був готовий до війни з Росією. Але ми тим не менш готові”, – підкреслив Зеленський.

Президент не став прямо відповідати на запитання про те, чи вірить він у те, що Росія має намір напасти на Україну. Він сказав, що про це сьогодні “говорять наші партнери”. При цьому глава держави наполягає, що санкції проти агресора потрібно вводити вже зараз, а не чекати на ще більшу ескалацію.

При цьому, на думку Зеленського, РФ потрібен привід для вторгнення, для чого Москва може використати захист російськомовного населення. Тоді під ударом можуть опинитися ті міста, де мешкають люди, історично пов’язані з Росією. Проте все населення України, вважає президент, у такому разі стане на захист своєї країни.

“Зараз у нас багато російськомовних українців, які підтримують Україну – навіть тих, хто позитивно ставився до Росії після окупації Криму та Донбасу. Я знаю, що всі захищатимуть нашу країну”, – сказав він.

Однак у тому випадку, якщо повномасштабна війна з РФ усе ж таки почнеться, у ній програють усі, додав президент.

“Це буде дуже сильна війна, і всі програють. Сотні тисяч життів будуть втрачені. Україна постраждає, Росія постраждає. Постраждають сусідні з Україною європейські країни, а ті, що далі, зачепить міграційна криза”, – таку думку висловив гарант.

Разом із тим, Зеленський вважає, що все ж таки є шанси на мирне врегулювання конфлікту і те, що всі українські землі знову будуть під контролем держави.

“Путін не молодий, і я вважаю, що він повинен думати про те, що він залишить після себе. Якщо він відбере територію України, це буде тимчасова перемога одного народу над іншим… У 2014 році ми були друзями, тепер ми воюємо один з одним. Думаю, Путін має великі шанси сісти за стіл і знайти компроміс”, – додав український лідер.