СЬОГОДНІ: Неділя, 14.08.2022, 6:08

ЦРУ готує елітні підрозділи української армії в США, щоб дати відсіч російським – ЗМІ

Центральне розвідувальне управління США тренує українські елітні підрозділи для відбиття російської агресії. Відповідну програму було засновано ще у 2014 році за президента Барака Обами, а за Трампа та Байдена вона була розширена.

Про підготовку бійців пише кореспондент Yahoo News Зак Дорфман із посиланням на свої джерела. Тренування проводяться на засекреченому об’єкті, що на півдні країни.

За словами п’яти співрозмовників журналіста, які раніше служили у спецслужбах США, йдеться про бійців Сил спеціальних операцій ЗСУ та співробітників розвідки.

Програма передбачає навчання з поводження з вогнепальною зброєю, методи маскування, наземне маскування, тактику, розвідку та інші навички.

Дорфман переконаний, що це може зіграти ключову роль у разі повномасштабного вторгнення. Один із колишніх співробітників ЦРУ зазначає, що з українських військових готують “повстанців” та навчають їх “вбивати росіян”.

Журналіст додав, що у 2015 році співробітники ЦРУ побували у прифронтових зонах на Донбасі та консультували українських воїнів на місцях.