СЬОГОДНІ: Субота, 20.08.2022, 6:15

Українців дурять на гроші за допомогою доставки посилок: як працює схема шахраїв

Шахраї в Україні використовують схему для обману українців за допомогою послуги доставки. Так, аферист під виглядом продавця розміщує у мережі на продаж товар. Покупцеві пропонує сплатити та надіслати посилку через послугу доставки, наприклад OLX-Доставка.

Після цього він оформляє послугу на сайті та відправляє товар у вказане покупцем відділення пошти. Далі в соцмережах розміщується накладний номер з проханням незнайомим йому людям терміново забрати посилку з відділення, повідомляється на сторінці OLX у Facebook.

Однак потім, замість справжнього покупця підставна людина забирає посилку, в якій насправді немає товару. А аферист отримує гроші від угоди.

Працівники відділення мають перевірити документи отримувача. Також рекомендується, якщо ви стикаєтеся з такими порушеннями, відразу повідомляти про це. У OLX підготували кілька порад:

  • при отриманні товару необхідно обов’язково оглядати його одразу у відділенні;
  • свої персональні дані та документи не можна розголошувати стороннім особам і не слід розміщувати у публічному полі.

Раніше повідомлялося, що шахраї вигадали нову схему для обману українців. Для цього вони використовують платформу онлайн-оголошень OLX, а також “Укрпошту”, чиї співробітники практично не перевіряють документи одержувачів посилок.

За словами одесита Сергія Кравця, на OLX він знайшов оголошення про продаж смартфона iPhone 12 mini. Продавець запропонував надіслати його наступного дня за допомогою послуги “OLX Доставка” через “Укрпошту”. Чоловік погодився та оплатив товар.

“У зазначений термін продавець замовлення не надіслав – однак пообіцяв зробити це завтра. І дійсно, наступного дня замовлення було відправлено”, – розповідає Кравець.

Паралельно, продовжує він, на OLX було виставлене повністю ідентичне оголошення про продаж точно такого ж телефону за ту саму суму. Доставити його продавець пропонував також за допомогою “OLX Доставки” через “Укрпошту”.

Проте через деякий час чоловік отримав повідомлення про доставку замовлення до відділення “Укрпошти”. А під час огляду посилки виявилося, що замість телефону в ній лежать сік, цукерка та плитка шоколаду. “Звичайно, від посилки я відмовився. Гроші ж за неї невдовзі повернули на карту”, – зазначив він.