СЬОГОДНІ: Субота, 20.08.2022, 2:35

Кирило Бережний корупціонер? Посадовець Фонду держмайна не задекларував об’єкти нерухомості у Рівному та Києві

Згідно з декларацією начальника регіонального відділення Фонду держмайна у Рівненській та Житомирській областях Кирила Бережного, він зареєстрований у Києві. Квартири у престижному мікрорайоні Рівного, в якій мешкає Бережний, у його декларації немає. Також не задекларовано і цілий ряд нерухомого майна у столиці України.

Зокрема, відповідно до відомостей з державного реєстру речових прав на нерухоме майно Кирилу Бережному належать 15 торгово-офісних приміщень у Києві по вулиці Соломії Крушельницької, 7 загальною площею 125,70 квадратних метрів. Однак, у декларації відсутня будь-яка згадка про дані нежитлові приміщення.

Від власних джерел, нам стало відомо, що дані приміщення Бережний здає у оренду. Цікаво чи сплачує він з цього бізнесу податки? До слова, ще будучи зареєстрованим як ФОП, основним видом діяльності Кирила Бережного було здавання в оренду власного нерухомого майна.

Кирило Бережний також не відобразив у декларації і свою київську квартиру в якій зареєстрований. Йдеться про помешкання у дореволюційному будинку після реконструкції, в самісінькому центрі Києва, навпроти “Золотих воріт” на вулиці Миколи Лисенка в будинку №1 кв. 60. Знаходиться він у престижному Шевченківському районі столиці.

Вартість квартир у цьому будинку стартує від 700 тисяч доларів, адже це закрита територія, фруктовий сад у дворі, стоянка, вхід з двору.

Нагадаємо, Кирило Бережний переїхав до Рівного у 2017 році, однак досі не вніс до е-декларації квартиру в обласному центрі, у якій він мешкає. Дуже складно уявити, як, працюючи в Рівному, він може проживати за понад 300 кілометрів від місця роботи.

Згідно декларації за останні декілька років, у Кирила Бережного відображено лише старенький житловий будинок на 48 квадратних метрів у селі Фрузинівка Іванківського району на Київщині. Жодних інших квартир чи будинків не задекларовано.

Однак, нам вдалося з’ясувати, що проживає Бережний у Рівному на вулиці Чорновола будинок 91, кв.60. Це престижний мікрорайон “На Щасливому”. Про це свідчать офіційні документи, які ми роздобули від своїх джерел.

До слова, квартири у будинку, в якому живе Бережний, коштують від 40 – понад 100 тисяч доларів. Оренда такої квартири обійдеться не менше 15  тис. гривень на місяць.

Зазначимо, що квартира у Рівному, в якій мешкає начальник регіонального Фонду держмайна на Рівненщині оформлена на інших людей, непублічних.  Тож наразі залишається загадкою, на яких умовах користується Кирило Бережний цим помешканням – живе у друзів, орендує чи може навіть придбав? У будь-якому випадку він би мав задекларувати цей факт у встановленому законом порядку.

За словами опитаних нами антикорупціонерів, “дуже велика ймовірність того, що Кирило Бережний, банально не задекларував об’єкти нерухомого майна”. Також відомо, що Національне агентство запобігання корупціі (НАЗК) уже зацікавилося даними фактами та розпочне найближчим часом перевірку недекларування майна з боку начальника Фонду держмайна на Рівненщині.

Готуючи цей матеріал, нам також стало відомо і про іншу незадекларовану нерухомість Кирила Бережного. Зокрема, маємо інформацію про придбання начальником регіонального Фонду держмайна на Рівненщині котеджу у одному із престижних мікрорайонів Рівного. Наразі там триває ремонт, а Бережний готується вже незабаром відзначити новосілля. Детальніше про це розповімо згодом.

Довідково. За таке грубе правопорушення, яке на нашу думку вчинив Кирило Бережний, передбачено кримінальну відповідальність за ст.366-2 Кримінального кодексу України. Таке правопорушення карається штрафом від двох тисяч п’ятисот до трьох тисяч неоподаткованих мінімумів  доходів громадян (а це від 3 мільйонів сто тисяч гривень до 3 мільйонів 720 тисяч гривень) або громадськими роботами на строк від 15 до 240 годин, або позбавленням волі на строк до двох років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

Відповідальність за цією статтею за подання суб’єктом завідомо недостовірних відомостей у декларації стосовно майна або іншого об’єкта декларування, що має вартість, настає у випадку, якщо такі відомості відрізняються від достовірних на суму понад 500 прожиткових мінімумів ( понад 1 мільйон 240 тисяч гривень) для працездатних осіб. А як ми бачимо, у випадку Кирила Бережного є суттєве перевищення даної суми недекларування майна.