СЬОГОДНІ: Неділя, 22.05.2022, 16:58

На Рівненщині правоохоронці забезпечують охорону об’єктів культурної спадщини Рівненщини

Згідно з даними Державного реєстру нерухомих пам’яток України встановлено, що на території Рівненської області обліковується 17 архітектурних пам’яток культурної спадщини національного значення та 8 – місцевого значення, вцілому ж прирівняних до пам’яток 2381 об’єкт.

У той же час, на сайті Рівненської ОДА наявна інформація щодо розміщення на території області більше 95 архітектурних об’єктів культурної спадщини національного значення та 263 об’єкта – місцевого значення.

Усі присутні представники першочергово зауважили на відсутності належного правового забезпечення; нестачі кадрів, які б були відповідальними за даний напрямок як в органах влади, так і в ОТГ; дороговартісній процедурі оформлення облікової документації, відсутності спеціальних державних програм та передбаченого ними належного фінансування, що не може стати на заваді здійсненню своїх повноважень органами Рівненської обласної прокуратури.

Зокрема, упродовж поточного року пред’явлено позовів вказаної категорії на суму близько 20 млн. гривень.

Враховуючи важливість та актуальність зазначених питань, учасники наради прийняли рішення про створення робочого майданчику для налагодження взаємодії між органами прокуратури, спеціально уповноваженими органами охорони культурної спадщини, громадськими установами та організаціями, з метою підвищення ефективності механізмів захисту, охорони, збереження пам’яток та об’єктів культурної спадщини, що знаходяться на території області, в тому числі заходами цивільно-правового характеру.

Погодили, що для результативності робочої групи, робота на спільному майданчику буде відбуватись у форматі регулярних засідань, у тому числі з виїздами на місця.

Прикладом успішної співпраці є задоволення судом позову однієї з окружних прокуратур області про повернення земельної ділянки, на якій знаходяться залишки городища, де проживали давноруські князі у с. Дорогобуж Гощанського району, яка незаконно була передана у приватну власність.