СЬОГОДНІ: Четвер, 09.12.2021, 16:36

Громада ПЦУ програла суд за сільський храм на Рівненщині

Рівненський апеляційний суд відмовив громаді ПЦУ в позові, який стосувався храму Поліської єпархії УПЦ МП у селі Малинськ Рівненської області, та порушив проти неї кримінальну справу.

Розгляд скарги щодо усунення перешкод на користування Петропавлівським храмом, яку подали активісти ПЦУ, відбувався 23 листопада. Примітно, що позов було подано не на релігійну громаду УПЦ МП чи настоятеля парафії, а на фізичну особу Володимира Гнеся.

Як розповіла правозахисниця Раїса Приходько, справу слухала колегія суддів.Одностайним рішенням громаді ПЦУ в позові відмовили. Також вона повідомила, що громада ПЦУ вдалася до підробки документів, на підставі яких будувався її позов. Після наданих суду фактів проти громади ПЦУ села Малинськ порушили кримінальну справу щодо фальсифікації, а віруючих УПЦ МП визнали потерпілими.

«Їхнє свідоцтво про право власності на церкву сфальсифіковано, – уточнила адвокат. – Вони розповіли про втрату документів релігійною громадою УПЦ МП. Це не правда. Оригінал документа суду було представлено».

Нагадаємо, що конфлікт навколо Петропавлівської церкви у Малинську тривав два роки.