СЬОГОДНІ: П’ятниця, 29.03.2024, 2:45

За вбивство 45-річного чоловіка жителі Рівненщини отримали по 15 років в’язниці

Таке рішення напередодні ухвалив Рівненський апеляційний суд, скасувавши вирок місцевого суду в частині призначеного покарання та постановивши новий вирок, яким визнав 20-річних жителів Дубровиці винними у вчиненні низки особливо тяжких  злочинів, два з яких — корисливі, та замість 10 років позбавлення волі призначив більш суворе покарання — по 15 років у в’язниці.

Нагадаємо, на початку березня 2018 року під приводом купівлі-продажу бурштину двоє на той момент неповнолітніх хлопців виманили в Дубровицю жителя Ковеля. Коли потерпілий приїхав на зустріч, дубровиччани, вимагаючи повернути їм неіснуючий борг за раніше реалізований бурштин-сирець, ударили чоловіка трубою та гайковим ключем, зв’язали руки і в багажнику його ж «Фольксвагена» вивезли в лісовий масив, де продовжили наносити удари тією ж трубою та ногами. Чоловік від отриманих травм помер.

Після цього молодики заволоділи тисячею гривень та 900 доларів США, іншими особистими речами. Відігнавши іномарку покійного, облили її бензином і підпалили, переслідуючи єдину мету — приховати злочин.

11 червня 2021 року Сарненський районний суд проголосив вирок у цій резонансній справі: 20-річних Д. та О. визнано винними одразу за п’ятьма статтями Кримінального кодексу України та призначено їм покарання у виді позбавлення волі на 10 років кожному. Також суд зобов’язав обвинувачених сплатити потерпілим понад 200 тисяч гривень матеріальної шкоди та 2,4 мільйона гривень моральної.

До Рівненського апеляційного суду з апеляційними скаргами звернулись прокуратура та потерпілі. Не оскаржуючи фактичних обставин кримінального провадження, просили призначити вбивцям 45-річного чоловіка, батька двох неповнолітніх дітей, більш суворе покарання — по 15 років у місцях позбавлення волі.

На захист інтересів засуджених стали їх захисники та законні представники, які наполягали на залишенні вироку суду першої інстанції без змін. Увагу колегії суддів акцентували на тому, що це молоді люди, яким потрібно дати шанс на нормальне життя після звільнення із в’язниці, а великий термін ув’язнення негативно вплине на їх соціалізацію й можливість стати на шлях виправлення.

Рівненський апеляційний суд, заслухавши усіх учасників судового розгляду, прийшов до висновку про задоволення апеляційних скарг. Змінюючи вирок місцевого суду в частині призначеного покарання на більш суворе, суд врахував усі обставини справи. Серед яких — невизнання обвинуваченими вини, відсутність каяття, тяжкість вчинених неповнолітніми  злочинів, а також агресивну поведінку обох юнаків під час перебування у Слідчому ізоляторі, яка свідчить про те, що засуджені не зробили належних висновків й становлять небезпеку для суспільства.

У решті вирок суду першої інстанції апеляційний суд залишив без змін.