СЬОГОДНІ: Субота, 25.06.2022, 7:27

У Сарненській лікарні закінчують резерви медикаментів

Сарненська центральна районна лікарня протягом місяця приймає пацієнтів із коронавірусом без необхідного договору з Національною службою здоров’я України. Відтак медзаклад не отримує необхідного фінансування за роботу з «ковідними» хворими. Однак Міністерство охорони здоров’я включило ЦРЛ у перелік опорних лікарень.

Про це повідомив головний лікар медичного закладу на своїй сторінці у Фейсбуці Василь Іванюк.

Крім того, в Сарненській ЦРЛ закінчуються резерви медикаментів, засобів захисту, дезінфікуючих засобів.

Скажу не боячись: НСЗУ принципово ігнорує підписання договору, який ми подали за їхніми рекомендаціями вже три тижні тому. МОЗ включив нас у перелік «ковідних» лікарень, а НСЗУ робить все, щоб ускладнити лікарні життя. Тому деякі засоби захисту вже купуємо за благодійні кошти. Далі так тривати не може. Готуємо листи на всі рівні виконавчої влади, міністерство та НСЗУ про недопустимість подібних дій у такий важкий для суспільства час. Сьогодні люди не можуть працювати та лікувати на ентузіазмі, ризикуючи своїм здоров’ям і життям. На жаль, нам в цьому ніхто не допомагає, а тільки перекладає всю відповідальність на керівництво лікарні, — коментує Василь Іванюк.

Наразі в Сарненській лікарні перебувають 120 пацієнтів із коронавірусом. За минулу добу в районі підтвердили 57 нових випадків Covid-19. Помер 76-річний житель села Городець.

Нагадаємо, НСЗУ вимагає з Сарненської ЦРЛ повернути більше 11 мільйонів гривень, адже зафіксувала порушення договору надання медичних послуг. У свою чергу головний лікар повідомив, що лікарня повертати гроші не буде, бо медзаклад діяв відповідно до ситуації.