СЬОГОДНІ: Середа, 25.05.2022, 6:48

З Оману в Україну не надійшло жодних інвестицій після візиту Зеленського – дані НБУ

Той візит не анонсувався, але після публікації фотографій президентові довелося терміново зустрічатися з чиновниками Султанату.

Обсяг прямих інвестицій із Султанату Оман до України у 2020 році та у першому півріччі 2021 року дорівнює нулю. Про це свідчать дані Національного банку України.

Нагадаємо, що на початку січня 2020 року Володимир Зеленський разом із сім’єю побував у Султанаті. Пізніше Зеленський розповів, що приватну поїздку до Оману сплатила його родина, яка поїхала до цієї країни, і своє перебування він використав також і для налагодження відносин України із Султанатом.

Пресслужба глави Української держави, інформуючи про перебування Зеленського в Омані, повідомила, що президент обговорював торговельно-економічну та інвестиційну співпрацю двох країн. У повідомленні пресслужби також йдеться про те, що «оманська сторона висловила зацікавленість щодо активізації співробітництва в інвестиційній сфері».

Судячи з даних НБУ, ця «зацікавленість» виявилася недостатньою. Тепер чекаємо від Офісу президента чергового пояснення про те, чому різдвяна поїздка Зеленського до Оману призвела до «нульових інвестицій» з цієї країни в Україну.

Візит глави держави до Оману у 2020 році не анонсувався його пресслужбою. На Банковій підтвердили, що Зеленський знаходиться за кордоном лише після публікації його фотографій у п’ятизірковому готелі Al Bustan Palace Ritz-Carlton Hotel.