СЬОГОДНІ: Неділя, 29.05.2022, 7:30

У поліції Рівненщини запрацювала друга кімната, дружня до дитини (+ФОТО,ВІДЕО)

Приміщення спеціально обладнане для роботи фахівців із неповнолітніми, які стали свідками чи жертвами злочину, або скоїли правопорушення. Першу таку «кімнату» відкрили раніше у Сарненському районі.

Сьогодні, п’ятого листопада, під час робочого візиту до Острога начальник поліції області Олексій Камишанський спільно із заступником Русланом Стрельбіцьким та керівником територіальної громади Юрієм Ягодкою оглянув кабінети, створені у відділенні поліції для роботи із дітьми за принципом «зеленої кімнати».

«Кімната, дружня до опитування дитини» — це два суміжні кабінети, розділені склом. Як зазначила очільниця відділу ювенальної превенції ГУНП Ірина Чорна,в одному кабінеті із дитиною працює психолог, а поліцейський, який перебуває за стіною, через засоби зв’язку корегує питання, що фахівець має поставити дитині.

Спеціальне обладнання документує розмову дитини зі спеціалістом, а цей запис у подальшому може використовуватись у суді для уникнення повторного допиту, щоб не травмувати дитячу психіку.

Олексій Камишанський зауважив, що будь-який злочин, вчинений відносно дітей, знаходиться на особливому контролі.Тому поліція у своїй діяльності повинна використовувати найсучасніші засоби для того, аби розслідувати злочини, скоєні відносно них.

«Кімната зроблена за європейськими стандартами, за передовими технологіями правоохоронної діяльності, — зауважив він. — Дитина, працюючи із психологом, зможе максимально розкритися і надати інформацію про ті події, які із нею відбулися».

Користуючись нагодою начальник ГУНП Олексій Камишанський звернувся до очільника Острозької територіальної громади та запросив місцевих діток на екскурсію до відділення поліції, аби вони розуміли, що поліцейський — це той, хто може допомогти та кому можна довіритися.