СЬОГОДНІ: Четвер, 30.06.2022, 9:51

Ситуація складна, але не критична – головний архітектор Рівного про мікрорайон Ювілейний

Проведено аналіз по кварталу Корольова-Макарова-Млинівська- Соборна. Про це повідомив головний архітектор Рівного Дмитро Котляров.

За словами посадовця даний аналіз буде важливим для тих хто цікавиться подальшою долею кварталу та мікрорайону вцілому.

“Ситуація складна але не критична, яку можна покращити просто плануючи та виконуючи заплановані містопланувальні акції.

У кварталі є вільні території якими громада повинна грамотно розпорядитися. Потрібно про це почати діалог. І навчитися будувати та реалізовувати довгострокові стратегії, а не тільки вести мову про точкові забудови земельних ділянок. Вільні території крім уже зформованих під житло ділянок точно не повинні стати житловою забудовою. Все інші види забудови допустимі та захочуються. Пріоритетними на нашу думку повинні стати офісні будівлі та нерухомість для малого бізнесу. Просто ремонтувати двори – безперспективно та тільки буде погіршувати ситуацію. Потрібна комплексна реконструкція території кварталу з формуванням транспортної інфрастуктури (проїзди та проходи), системи напівзакритих дворів та загально квартальних громадських просторів. Потрбно ув’язати всі елементи структури кварталу.

Ми закликаємо депутатів долучитись до процесу та провести консультації з головами вже сформованих ОСББ щоб вони планували розвиток своїх територій з урахуванням цих даних. Також пріоритетом повинно стати завершення формування ОСББ та передача сформованих згідно плану земельних ділянок у користування.

Посил до бізнесу – хто хоче будувати або інвестувати у цей район – це повинні бути інвестиції у громадську забудову а не у житло. (Офіси, магазини, садочки тощо).

Даний аналіз також показує, що ми можемо значно покращити та зробити територію міста комфортною займаючись більш активно плануванням та координацією різних процесів, не вкладаючи значні кошти громади”, – зазначив Дмитро Котляров.

Ознайомитись із аналізом можна за посиланням.