СЬОГОДНІ: Четвер, 30.06.2022, 17:16

Музей історії Острозької академії презентував оновлені експозиції (+ФОТО)

З нагоди 445-річчя заснування Острозької академії Музей історії НаУОА презентував оновлені експозиції 28 жовтня. Екскурсію для гостей організувала Анастасія Хеленюк.

Директорка музею провела відвідувачів 4-ма залами, де тематично представлені різні експонати, старовинні меблі, оригінальні ікони. Однією з особливостей оновлених експозицій є доступність предметів: немає скла, кожен відвідувач може доторкнутися до експонатів. Родзинкою виставки є інтер’єрна експозиція – спроба відтворити кабінет ректора академії Герасима Смотрицького. Крім цього, в музеї розміщені гравюри художника Юрія Нікітіна, на яких зображено діячів і викладачів університету в період його створення.

«З 1997 року музей почав свою роботу й постійно його доповнювали, відкривали експозиції, збирали нові колекції. На сьогодні ми маємо цілий музейний комплекс, який об’єднує 6 різних експозиційних розділів. Для нас важливою подією стало оновлення експозиції, присвяченої історії Острозької академії, адже це перша й ключова виставка музею. Ми дуже давно хотіли подати й розповісти цю історію в більш сучасному й інтерактивному форматі», – зазначила директорка Музею історії Острозької академії, керівниця проєкту «Острозька академія: 445 років історії вищої освіти в Україні», Анастасія Хеленюк.

Пані Анастасія зазначає, що тепер історію Острозької академії в музеї розповідатимуть у трьох залах, які тематично охоплюють 2 блоки: історію академії XVI – початку XVII століття, а також історію відродженої академії від 1994 року до сьогодення.

Оновлені експозиції Музею історії НаУОА – інтерактивні. Це забезпечують оригінальними артефактами, спеціально виготовленими копіями, муляжами, 3D-моделями, мультимедійними елементами й аудіогідами 2 мовами. У кожній залі є телевізори з відеореконструкціями Острога в різні історичні епохи, візуалізація навчального процесу в Острозькій академії XVI століття. Також оновлені експозиції доповнені експонатами, знайденими під час розкопок і будування нового навчального корпусу.

«Неймовірні враження залишаються після екскурсії в оновленому музеї Острозької академії. Перше, що привертає увагу, це простір приміщень. Завдяки ньому сприйняття археологічних пам’яток й експонатів змінюється. Важливо, що окрім оновлених приміщень, є нові елементи у виставкових залах, які поєднані з інноваційними технологіями. Я вважаю, що музей історії НаУОА, – практичне втілення гасла університету «Традиція, що творить майбутнє», де унікальні пам’ятки академії від часів її створення поєднались із технічними засобами», – поділилася враженнями студентка 5 курсу Навчально-наукового інституту соціально-гуманітарного менеджменту, Ольга Німець.

Студенти й викладачі висловлюють подяку працівникам Музею історії Острозької академії, бо завдяки їхнім зусиллям в університеті можна побачити такі неймовірні зміни.

До, слова останні пів року Музей історії НаУОА реалізовує проєкт «Острозька академія: 445 років історії вищої освіти в Україні», який підтримав Український культурний фонд. У результаті цього проєкту було оновлено ключову експозицію музею, присвячену історії Острозької академії.