СЬОГОДНІ: Четвер, 30.06.2022, 10:53

Як рівнянам отримати COVID-сертифікат

Мешканці Рівного, які пройшли повний курс вакцинації (зробили два щеплення), можуть отримати ковідний сертифікат. Є два шляхи отримання сертифікату: оформити самостійно в додатку чи на порталі “Дія” або звернутись за оформленням до сімейного лікаря.

Перший шлях швидший та значно простіший, адже для цього не потрібно нікуди йти. При потребі з «ДІЇ» сертифікат можна роздрукувати разом із QR-кодом. Сертифікат можна отримати в декілька кліків. В застосунку потрібно натиснути “Послуги”, вибрати пункт “COVID-сертифікати” і натиснути “Отримати сертифікат”. Далі Дія-підписом необхідно підписати запит на передання даних з Електронної системи охорони здоров’я до Дії. Та через кілька хвилин Ваш сертифікат з‘явиться у застосунку.

Важливо: варто братись за оформлення сертифікату не раніше наступного дня після вакцинації (а враховуючи ажіотаж охочих щепитись – кількох днів), щоб дані вже точно були в усіх реєстрах.

Паперовий сертифікат можна отримати у сімейного лікаря чи в закладі охорони здоров‘я в якому підписана декларація. Щоб сімейний лікар видав COVID-сертифікат, передусім треба мати завершений курс вакцинації. У свого сімейного лікаря можна замовити сертифікат телефоном (надати копію закордонного паспорта), а потім приїхати забрати, коли той буде готовий. Зверніть увагу, що окремі медичні заклади у Рівному створюють окремі кабінети чи визначають чіткі години видачі ковід-сертифікату аби не блокувати роботу вашого сімейного лікаря! Для уточнень деталей варто звертатись в реєстратуру закладу!

Під час використання, як сертифікат, оформлений у сімейного лікаря, так і сертифікат, оформлений самостійно через “Дію”, мають однакову вагу.