СЬОГОДНІ: Середа, 25.05.2022, 6:41

СБУ викрила «чорних» копачів бурштину на Рівненщині: окрім сонячного каменю, в них виявили зброю та наркотики

Служба безпеки України блокувала протиправну діяльність осіб, які незаконно видобували на Рівненщині бурштин-сирець.
Зокрема, власний «промисел» із виробництва та обробки бурштину організував у Сарненському районі місцевий безробітний мешканець.

За даними слідства, чоловік неодноразово притягався до кримінальної відповідальності за розбій і вимагання. Тепер вирішив «перекваліфікуватися».

Під час обшуків, проведених у житлових та нежитлових приміщеннях, які використовувалися для обробки та зберігання бурштину, виявлено та вилучено:

• понад 5 кг бурштину (обробленого та сирцю);
• обладнання, призначене для незаконного видобутку бурштину-сирцю;
• вогнепальну зброю з набоями, холодну зброю та бронежилети;
• понад 1 кг канабісу;
• обладнання призначене для обробки наркотичної речовини;

Наразі вирішується питання щодо оголошення зловмиснику про підозру у вчиненні кримінальних правопорушень, пов’язаних із незаконним видобутком бурштину, протизаконним зберіганням вогнепальної зброї та наркотичних речовин.

СБУ блокувала протиправну діяльність «старателів» і поблизу села Клесів Сарненського району. Зловмисники незаконно видобували бурштин-сирець на землях державного лісового фонду.

Оперативники спецслужби впіймали 3 копачів «на гарячому», під час незаконного видобутку «сонячного» каменю.
У зловмисників вилучили мотопомпи кустарного виробництва, інше знаряддя, призначене для здійснення незаконного промислу, а також бурштин-сирець.

Під час проведення нелегальних робіт зловмисники використовували небезпечну для навколишнього середовища технологію розмиву ґрунту Протиправне вимивання бурштинового каміння мотопомпами призводить до руйнування дренажних каналів підземних вод.

У межах кримінального провадження за ч. 2 ст. 240-1 (незаконне видобування, збут, придбання, передача, пересилання, перевезення, переробка бурштину) та ст.441 (екоцид) Кримінального кодексу України триває досудове розслідування для притягнення до відповідальності усіх причетних до протиправної розробки копалин.