СЬОГОДНІ: Середа, 18.05.2022, 16:42

На Рівненщині поліцейські провели роз’яснювальну роботу із суб’єктами господарювання щодо обмежень у «червоній» зоні

Сьогодні, 25 жовтня, працівники поліції спільно із представниками Держпродспоживслужби провели профілактичні рейди у торгових та інших закладах, установах щодо дотримання протиепідемічних заходів, які запроваджуються відзавтра.

Керівництво та працівники закладів із розумінням ставляться до запроваджених обмежень, але зверталися до поліцейських за роз’ясненнями, як діяти в тій чи іншій ситуації.

Від 26 жовтня відповідно до рішення Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій на території Рівненської області діятиме «червоний» рівень епіднебезпеки. І вже від 00:00 годин поліцейські у складі мобільних груп посилено контролюватимуть дотримання закладами карантинних обмежень.

В «червоній» зоні забороняється:
• робота закладів освіти, окрім дитячих садків і початкових класів шкіл;
• проведення масових заходів, окрім офіційних спортивних заходів і матчів командних ігрових видів спорту без глядачів;
• робота закладів харчування, окрім адресної доставки та замовлень навинос;
• робота ТРЦ та інших розважальних закладів (кінотеатрів, театрів тощо);
• робота непродовольчих ринків і магазинів, спортзалів, басейнів і фітнес-центрів;
• робота закладів культури, окрім історико-культурних заповідників, проведення кіно- та відеозйомки.

Робота всіх вказаних закладів можлива лише при 100% імунізації працівників двома дозами дводозної вакцини (зелений сертифікат). Для відвідувачів необхідно пред’явити крім осіб, які не досягли 18 років, негативний результат тестування на COVID-19 методом полімеразної ланцюгової реакції або експрес-тест на визначення антигена коронавірусу SARS-CoV-2, яке проведене не більш як за 72 години, або документа, що підтверджує отримання повного курсу вакцинації.

Також під час червоного рівня епідемічної небезпеки дозволена робота банків, АЗС, аптек, ветеринарних магазинів та усіх продовольчих магазинів. Обов’язковою умовою є дотримання всіх протиепідемічних правил.

Нагадаємо, що відповідно до частини 1 статті 44-3 КУпАП порушення правил щодо карантину людей тягне за собою накладення штрафу на громадян від однієї до двох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб — від двох до десяти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Відповідно до частини 2 вказаної статті: перебування в громадських будинках, спорудах, громадському транспорті під час дії карантину без вдягнутих засобів індивідуального захисту, зокрема респіраторів або захисних масок, що закривають ніс та рот, у тому числі виготовлених самостійно – тягне за собою накладення штрафу від десяти до п’ятнадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Громадянам також наголошують і на кримінальній відповідальності щодо використання підробних COVID-сертифікатів. Поліцейські мають на службових планшетах відповідне програмне забезпечення, за допомогою якого вони можуть сканувати QR-код та перевіряти чинність зазначеного медичного документа.