СЬОГОДНІ: Субота, 25.06.2022, 6:58

На Рівненщині розгортається черговий церковний конфлікт

Черговий міжконфесійний конфлікт у селі Чудниця Гощанського району розгорівся в червні 2021 після того, як громада ПЦУ вирішила поставити масивну огорожу навколо храму, який перейшов під їхню юрисдикцію ще в 2015 році.

За словами вірян УПЦ МП представники ПЦУ навмисне зайняли землю, яка їм не належить.

«Ця земельна ділянка розміром 0,6 га належить громаді УПЦ, на ній стоїть будинок, у якому молиться релігійна громада УПЦ, – коментує правозахисниця Рівненської єпархії Раїса Приходько. – Будуючи свою огорожу, прихильники ПЦУ захопили частково цю земельну ділянку і перекрили повноцінний доступ до церковної будівлі вірянам УПЦ, залишивши їм тільки 50 см стежки».

Релігійна громада УПЦ звернулася в поліцію, щоб ті порушили за фактом крадіжки землі і обмеження доступу до їхнього майна кримінальне провадження, однак правоохоронці відмовили. Правозахисниця Рівненської єпархії УПЦ написала з цього приводу клопотання в суд.

«Судове засідання відбулося 13 жовтня в Гощанському районному суді, який, власне, зобов’язав визнати релігійну громаду УПЦ потерпілою і порушив кримінальне провадження», – розповіла Раїса Приходько.