СЬОГОДНІ: Четвер, 18.08.2022, 10:57

На Рівненщині за участю міністра обговорюють проблеми агровиробництва

На Рівненщині триває форум агровиробників, який організувала Всеукраїнська аграрна рада. Він відбувається у форматі дискусійної платформи між сільгоспвиробниками та владою. Тож разом із агровиробниками участь у заході бере міністр аграрної політики та продовольства України Роман Лещенко, народні депутати.

«На сьогодні основне завдання – це відновити повагу до аграріїв, як рушійної сили економіки, – звернувся до присутніх міністр аграрної політики та продовольства України Роман Лещенко. – Ми відновили інституцію міністерства. До того ж, вперше аграрії, в рамках програми «Доступні кредити 5-7-9%», отримали реальний дешевий фінансовий ресурс в обсязі понад 27 млрд грн. Державна підтримка в цьому році не зосереджена на агрохолдингах. Натомість увага акцентується на компенсації кредитної ставки, сільгоспмашинобудуванні, органіці, садівництві, картоплярстві, меліорації. Крім того, прийняли закон про державний аграрний реєстр. А це означає, до для сільгоспвиробників буде єдина електронна система держпідтримки. Також ми запустили ринок землі. І це відбулося доволі спокійно».

Форум організували на базі на ПП «ВКО«МААНС». Завод займається виробництвом сільськогосподарської техніки та обладнання, вартість якої частково компенсується за рахунок коштів державного бюджету.

Під час форуму обговорили і роботу сільгосппідприємств в умовах вільного обігу земель.