СЬОГОДНІ: Неділя, 26.09.2021, 7:21

На Рокитнівщині інспектори праці виявили 24 неоформлених працівники

Заходи контролю з питань легалізації праці здійснили посадовці Управління Держпраці у Рівненській області у низці підприємств Рокитнівщини.

В особливому полі зору були суб’єкти господарювання, що здійснюють діяльність у лісопереробці. Ця галузь належить до напрямів діяльності з високим ризиком використання незадекларованої праці. Також увагу було приділено підприємцям, що працюють у сфері громадського харчування.

Під час заходів контролю у 5 суб’єктів господарювання інспектори зафіксували факт використання праці 24 неоформлених осіб.

Даний факт порушує вимоги ч. 3 ст. 24 КЗпП України та ПКМУ № 413, а саме: працівник не може бути допущений до роботи без укладення трудового договору, оформленого наказом чи розпорядженням власника або уповноваженого ним органу, та повідомлення центрального органу виконавчої влади з питань забезпечення формування та реалізації державної політики з адміністрування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування про прийняття працівника на роботу в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

За результатами інспекційних відвідувань складено відповідні акти та приписи на усунення виявлених порушень трудового законодавства.