СЬОГОДНІ: Неділя, 26.09.2021, 21:29

Жителя Чернігова судять за надписи “Зеля х#йло” (+ФОТО)

Керівника обласного осередку «Нацкорпусу» Олександра Тарнавського судять за нецензурні написи на парканах Чернігова. Перше засідання мало відбутися 13 вересня у Новозаводському суді Чернігова, однак його перенесли, бо він та його адвокат не встигли ознайомитися із матеріалами справи.

Півгодинна штовханина та виклик поліції – так починалося слухання справи щодо керівника обласного осередку «Нацкорпусу» Олександра Тарнавського у Новозаводському суді Чернігова.

Олександру Тарнавському закидають нецензурні написи на парканах Чернігова, які з’явилися в кількох мікрорайонах міста 13 серпня 2021 року.

«Мені інкримінують написання графіті «Зеля х*йло», через зірочку, зазначу, що там цього образливого слова не було. І у них же в постанові було написано, що це образа президента. Як на мене, Зеля це може бути і Зеляєв, Зелінський, хто завгодно може бути Зеля», – каже Тарнавський.

Тоді управління Нацполіції області на офіційному сайті повідомило, що склало на Олександра адмінпротокол за статтею «дрібне хуліганство». Максимальне покарання – 15 діб адміністративного арешту.

«Я ці написи підтримую, малюнки вважаю сучасним мистецтвом. Хочу зазначити, що жодного вандалізму вони не несуть. Жодного комунального будинку, державна будівля, паркани чернігівців – жоден не постраждав. Всі написи були зроблені на тимчасових парканах великих будівництв», – розповів керівник «Нацкорпусу».

Справу про адміністративне порушення Олександр називає помстою поліцейських через інший інцидент. Стався він 14 серпня 2021 року. Чернігівський осередок «Нацкорпусу» прямував на акцію протесту під Офісом президента. Їх зупинили поліцейські.

Мета – переписати всі наші паспорти, каже Тарнавський, і знати, хто буде брати участь в акції. Ми відмовились.

«Я так здогадуюсь, що один з поліцейських подзвонив на «102» і повідомив, що у нас в транспорті є зброя та вибухівки. Дві години вони тримали нас на трасі, з їх боку були чисельні порушення закону. На цю зупинку ми написали заяву в ДБР. Бо були порушення прав жінок, коли їх перевіряли чоловіки. Поліцейські не представлялись».