СЬОГОДНІ: Середа, 25.05.2022, 7:10

Вараш із Днем міста вітали закордонні гості

У Вараші відбулися урочистості з нагоди Дня міста за участі закордонних гостей, народних депутатів України, голів міст та громад та ін.

На святкування Дня міста Вараш прибули Надзвичайний і Повноважний Посол Словацької Республіки в Україні Марек Шафін, представники гміни-побратима Волув (Польща) Себастіан Вєжбовські та Рафал Заєць, делегації із Луцька, на чолі заступником міського голови Юрієм Вербичем, із Нетішина, на чолі з заступником міського голови Оксаною Латишевою, міста Сарни, на чолі з міським головою Русланом Серпеніновим, міста Дубно, на чолі з секретарем міської ради Віктором Недашковським, міський голова Острога Юрій Ягодка, заступник голови Рівненської ОДА Ігор Тимошенко, депутати Рівненської обласної ради Ігор Ясенюк та Вікторія Опанасюк, генеральний директор Рівненська АЕС Павло Павлишин, народний депутат України Сергій Євтушок, помічник заступника голови Комітету Верховної Ради України з питань національної безпеки та оборони В’ячеслав Стасюк, перший заступник голови громадської Ради при Міністерстві оборони України Петро Гаращук.

Після презентації стану справ і можливостей у Вараші та Вараській громаді відбулося підписання Меморандуму про партнерство територіальних громад міським головою Олександром Мензулом та Сарненським міським головою Русланом Серпеніновим.

“Ми повинні підтримувати один одного на усіх рівнях. Із сусідами треба жити мирно і дружно. Цей меморандум є позитивним моментом, який дозволить нашим громадам розвиватися”, – відмітив міський голова Олександр Мензул.

“Дякую депутатському корпусу Вараської міської ради, який іще до підписання меморандуму надав нам субвенцію, яка допоможе нам завершити реконструкцію дитячого терапевтичного відділення Сарненської центральної районної лікарні. За десять років моєї роботи в органах державної влади, в органах місцевого самоврядування не пам’ятаю таких прикладів, коли одна громада надавала субвенції іншій. Підписання меморандуму є символом співпраці, ми впевнені, що будемо разом формувати спільні проєкти і разом їх будемо реалізовувати”, – зазначив міський голова м.Сарни Руслан Серпенінов.

У вітальному слові Надзвичайний і Повноважний Посол Словацької Республіки в України Марек Шафін відмітив співпрацю словацького й українського народів.

“Вітаю місто Вараш із черговим Днем народження. У багатьох сферах ви можете слугувати прикладом для наших міст. Мені приємно тут бачити таке співвідношення атомної енергетики та громадянського суспільства. Ми завжди були з вами – із 2014 року кожен словак дав 1,5 євро для різноманітної гуманітарної допомоги Україні. Словацький народ буде продовжувати наше співробітництво. Я сьогодні приїхав до вас, щоб знайти нові ідеї, котрі ми можемо запропонувати вашим словацьким партнерам”, – зауважив Марек Шафін.

Гості Вараської громади після презентації міста відвідали Інформаційний центр РАЕС та взяли участь у закритті обласного фестивалю народної творчості та побуту “Барви Надстир’я”.