СЬОГОДНІ: Понеділок, 27.06.2022, 15:35

На Рівненщині вшанували пам’ять захисників України, які загинули в боротьбі за незалежність

У неділю, 29 серпня, на Рівненщині відбулися заходи у зв’язку з Днем пам’яті захисників України, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України. В обласному центрі в меморіальних заходах взяли участь керівництво обласної, Рівненської міської рад, силових органів, ветерани АТО/ООС, рідні загиблих військовослужбовців, громадськість.

На території «Алеї Героїв» кладовища «Нове» представники духовенства відслужили панахиду, до могил Героїв Небесної Сотні та загиблих у зоні АТО/ООС керівники області та міста поклали квіткові композиції з соняхів, вшанували їх пам’ять загальнонаціональною хвилиною мовчання.

Також квіти поклали до Дошки пам’яті Героям Небесної Сотні та героям, які загинули в зоні АТО/ООС.

Окрім того, сьогодні у Рівному запалять лампадки біля 140 світлин загиблих Героїв Рівненщини, які експонуватимуться в Міському будинку культури; відбудеться показ фільму «Іловайськ» в КЗ «Будинок Ветеранів» Рівненської міськради.

Нагадаємо, цей день встановлено Указом Президента України від 23 серпня 2019 року № 621 для увічнення героїзму військовослужбовців і добровольців, які віддали життя за Батьківщину, та як нагадування про одну із найкривавіших подій війни на сході України – Іловайську трагедію.

Символом пам’яті та скорботи за полеглими на Донбасі воїнами є квітка соняха.