СЬОГОДНІ: Четвер, 30.06.2022, 15:57

Держгеонадра видала спецдозвіл для видобутку бурштину на майже 500 гектарах у Рівненській області

Державна служба геології та надр видала ТОВ «Санкамян» спецдозвіл на видобуток бурштину на Томашгородському родовищі в Рівненській області.

Відповідний наказ № 593 підписав 13 серпня голова Держгеонадр Роман Опімах.

Термін дії спецдозволу  становить 20 років. В реєстрі Оцінки впливу на довкілля «Санкамян» вказало, що площа Томашгородського родовища складає 458 га і на ньому ще не видобували бурштин. Сама ж фірма заявила про промислову розробку родовища з подальшою рекультивацією території.

«Санкамян» ще в кінці 2016 року отримала погодження Рівненської облради на видобуток бурштину на Томашгородському родовищі.

У січні 2020 року фірма подала заяву до Держгеонадра на отримання спецдозволу без проведення аукціону. Але Держгеонадра повернуло заяву і документи через зауваження до них Міністерства енергетики та захисту довкілля. А саме, що на вказаній території знаходяться меліоративні канали, які є частиною місцевої меліоративної системи. Хоча фірма додала потім до документів довідку  Сарненського управління водного господарства про відсутність на родовищі меліоративних систем, а найближча мала річка бере початок на відстані 3,5 кв від запланованої території видобутку, але це не змінило рішення Держгеонадр.

Після цього «Санкамян» звернулося до Окружного адмінсуду Києва, який задовольнив позов фірми. Суд вирішив що Міністерство не надало документальних підтверджень до свого зауваження про наявність на родовищі меліоративних каналів. Тому ОАСК зобов’язав Держгеонадр повторно розглянути заяву «Санкамян», це рішення в лютому 2021 року схвалив Шостий апеляційний адміністративний суд.

«Санкамян» засноване в 2016 році. Нині власником та директором її є мешканець Клесіва Рівненської області Микола Кравець. До середини 2019 року бенефіціаром фірми був вказаний китаєць Лян Ян, який мешкав у Варшаві.

Кравець раніше був директором ТОВ «Купьє», власником якої вказаний Микола Лисюк. У 2004-2005 роках Микола Лисюк був заступником начальника ВДАІ УМВС України у Волинській області, а в 2010-2011 роках – заступником начальника УМВС України в Волинській області.