СЬОГОДНІ: Неділя, 14.08.2022, 6:58

Навчання учня в Рівненській області дешевше, ніж в середньому по Україні

Радниця з питань місцевих фінансів та управління ULEAD з Європою в Рівненській області Ірина Кондратюк проаналізувала дані щодо видатків на загальну середню освіту на одного учня за І півріччя 2021 року в громадах Рівненщини.

У Рівненській області на навчання одного учня витрачається в середньому 20,7 тис.грн, в той час по Україні цей показник – 23,4 тис.грн.

У розрізі громад Рівненщини найбільші видатки на одного учня у Повчанській територіальній громаді – 30,6 тис.грн, Ярославицькій – 28,4 тис.грн. та Дядьковицькій – 27,2тис.грн. Найменші видатки у Вирівській громаді – 13,5 тис.грн, Рівненській – 13,9 тис.грн. та Березівській – 14,1 тис.грн.

«Загалом витрати на освіту напряму залежать від кількості навчальних закладів, кількості учнів, витрат на оплату комунальних послуг та енергоносіїв, і т.п. Це потрібно враховувати, оскільки освіта є найбільш затратною галуззю в територіальних громадах Рівненщини», – зазначила Ірина Кондратюк.

Нагадаємо, Програма «U-LEAD з Європою» надає громадам консультативну підтримку щодо формування спроможної освітньої мережі, яка дозволить ефективніше витрачати кошти місцевих бюджетів та покращити рівень надання освітніх послуг на території громади.