СЬОГОДНІ: Вівторок, 09.08.2022, 22:19

«Громада без насильства»: до обговорення актуальних питань долучились поліцейські Рівненщини

Підсумковий форум щодо реалізації проєкту з протидії гендерно зумовленому насильству, налагодження взаємодії та ефективного реагування на вчинення домашнього насильства у територіальних громадах Рівненщини відбувся в обласному центрі сьогодні, 20 серпня.

Участь у заході, зініційованому ГО «Центр «Чайка», взяли поліцейські управління превентивної діяльності ГУНП, представники територіальних громад області, ГУ Національної соціальної сервісної служби, служби Департаменту розвитку адміністративних послуг, соціальної, молодіжної, політики та спорту, служби у справах дітей Рівненської ОДА, Рівненського місцевого центру БВПД і Рівненського центру соціально-психологічної допомоги.

Учасники форуму узагальнили та підсумували цілі і завдання проєкту, обговорили питання протидії гендерно зумовленому насильству, допомоги постраждалим, налагодження взаємодії у сфері запобігання домашньому насильству в територіальних громадах Рівненщини, стан впровадження державної політики у сфері запобігання та протидії домашньому насильству за ознакою статі, роль громадських організацій у налагодженні ефективної взаємодії у боротьбі із цим ганебним явищем.

Зокрема, про адміністративну та кримінальну відповідальність за вчинення домашнього насильства, спеціальні заходи, які вживаються поліцейськими, практичні аспекти їх застосування розповів заступник начальника управління превентивної діяльності Олександр Бортник. А старший інспектор відділу дільничних офіцерів поліції Максим Мельник озвучив статистичну інформацію щодо протидії домашньому насильству. Зокрема, за сім місяців цьогоріч відносно кривдників було складено 2914 адміністративних протоколів за вчинення домашнього насильства, передбаченого статтею 173-2 КУпАП, із них повторно — 711 протоколів.

Крім того, поліцейські винесли відносно кривдників 571 терміновий заборонний припис, 2203 особи поставлено на профоблік.

Інспекторка відділу ювенальної превенції УПД ГУНП Ірина Лещук окреслила основні напрями роботи підрозділів ювенальної превенції щодо попередження вчинення правопорушень дітьми та усунення проявів небезпеки стосовно них.

Старший інспектор з особливих доручень Управління дотримання прав людини Національної поліції України Інна Березовська узагальнила досвід роботи у проведенні інформаційно-консультаційної роботи з населенням щодо запобігання та ефективного реагування на випадки домашнього насильства, в тому числі і дітей.

Загалом присутні обговорили основні шляхи вирішення питання домашнього насильства на рівні територіальних громад.

За результатами обговорення суб’єктам форуму рекомендовано посилити співпрацю усіх служб у громадах з поліцейськими офіцерами для ефективного реагування на випадки домашнього насильства, підтримки постраждалих, застосування до кривдників спеціальних заходів, передбачених законодавством.