СЬОГОДНІ: Вівторок, 09.08.2022, 22:43

На Рівненщині громада, де першими вакцинуються половина жителів, отримає 15 мільйонів гривень на свій розвиток

Є вакцина, але нема достатньої кількості охочих вакцинуватись, аби отримати колективний імунітет. Аби вплинути якось на цю тенденцію, керівників громад та установ просять активізувати роботу у цьому напрямку, стимулюючи, зокрема, можливою матеріальною вигодою.

Так 10 серпня перший заступник голови Вараської райдержадміністрації Юрій Козярець разом із заступником голови РДА Віктором Кушнеруком, радником голови РДА Дмитром Андрєєвим та начальником відділу будівництва та інфраструктури, житлово-комунального господарства та екології Валентином Ващуком з робочим візитом відвідали Зарічненську та Локницьку тергромади, зокрема центри вакцинації у Зарічному та Кутині.

Представники РДА просили активізувати вакцинацію у громадах. Головним стимулом називали фінансову вигоду для самих громад, посилаючись на аргумент Рівненської ОДА про те, що громада, яка першою перетне кордон 50+ відсотків вакцинованих, отримає від держави 15 мільйонів гривень, другою – 10 мільйонів, третьою – 5 мільйонів.

«Стимул є. Це чудова можливість для громад (особливо менших) отримати додаткові кошти на розвиток власної інфраструктури. На сьогодні маємо середній показник – 17 відсотків. Тож шанси є у всіх. Питання тільки в тому, яка громада ефективно організує цю роботу. Краще ж, щоб кошти пішли на розвиток громад, аніж на лікування та боротьбу з наслідками локдауну» – резюмував логіку стимулювання від держави перший заступник голови РДА Юрій Козярець.

Наголошували й на тому, що лікарі мають бути захищені та пройти повний курс щеплень.

Сімейна лікарка, завідувачка лікарської амбулаторії ЗПСМ у Зарічному Яна Креневич доповіла про стан вакцинування у громаді та зазначила, що вакцинованих сімейних лікарів у медзакладі вже 85%.

Говорили й про організацію освітнього процесу. Так, школи, в яких не буде вакциновано 80% педагогів, не зможуть повноцінно працювати. При переході з жовтої зони такі школи закриватимуться на карантин.