СЬОГОДНІ: Вівторок, 09.08.2022, 23:12

Колишньому священнику з ПЦУ, який торгував посадами, присудили умовний термін

Рівненський міський суд колишньому капелану Тарасу Волянюку, колишньому  священнику з ПЦУ, призначив покарання у вигляді умовного терміну позбавлення волі , строком на три роки. Обвинувачують капелана у тому, що він вимагав 100 тисяч доларів за керівну посаду у поліції.

У судовому рішенні зазначають, що на початку жовтня минулого року обвинувачений зустрівся із працівником поліції та збрехав тому, що зможе за грошову винагороду у 100 тис. доларів посприяти у вирішенні питання про призначення його на посаду керівника сарненської поліції. При цьому священик вступив у змогу із колегою потерпілого – інспектором Демидівського відділення поліції Дубенського відділу поліції ГУ НП у Рівненській області.

У подальшому обвинувачений кілька разів телефонував до потерпілого та повідомляв про необхідність у зустрічі та прискоренні передачі коштів для вирішення питання про призначення його на керівну посаду.

Згодом потерпілий надав згоду на передачу частини коштів та на зустріч. Під час зустрічі біля ТРЦ “Арена” у Рівному 6 листопада 2020 року священик та його спільник отримали частину коштів у сумі 21 400 доларів та відразу ж були затримані правоохоронцями.

До суду надійшла угода про визнання винуватості обвинуваченого. Той у суді визнав інкримінований злочин.

6 липня зазначену угоду було підписано між стороною обвинувачення та обвинуваченим. Враховуючи, що обвинувачений не був організатором групи та сприяв викриттю іншого співучасника злочину, суд визнав обвинуваченого винним за ст. “шахрайство” та призначив йому 5 років ув’язнення, одночасно звільнивши його від відбування покарання з призначенням іспитового терміну на три роки.

Відомо, що Тарас Волянюк був настоятелем церкви ПЦУ у селі Богдашів Здолбунівського району, за кілька тижнів до затримання написав заяву та був виведений поза штат і відсторонений від служіння, також був військовим капеланом ПЦУ .