СЬОГОДНІ: Неділя, 28.11.2021, 23:29

На українців чекає новий курс долара

В Україні курс долара до середини серпня буде коливатися поблизу психологічної позначки в 27 грн/$. Аналітики вказують на цілу низку причин, які можуть вплинути на вартість американської валюти. Серед них, наприклад, рішення іноземців вийти з облігацій внутрішньої держпозики.

Про те, як і чому зміниться вартість валюти, читайте в матеріалі OBOZREVATEL.

Що вплине на курс долара?

Український валютний ринок вже багато років перебуває у вільному плаванні. Курс формується виходячи з економічно обґрунтованих факторів і новин, які впливають на очікування покупців і продавців валюти. Свої важелі є і в Національного банку: це облікова ставка, можливість продавати або купувати долари на ринку, щоб згладити різкі коливання. Але завдання НБУ – тільки згладжувати траєкторію, а не диктувати, яка повинна бути вартість.

  • іноземці продають українські облігації внутрішньої держпозики (ОВДП);

Це призводить до того, що попит на валюту зростає. ОВДП продають за гривню, а потім отримані гроші витрачають на купівлю доларів.

“Тільки за 5 днів серпня відтік з ОВДП перевищив 1 млрд гривень. Нерезиденти продовжують пасивно купувати зміцнілу гривню, щоб не зірвати ринок”, – пояснює керівник відділу аналітики Forex Club Андрій Шевчишин.

  • з’явилися нові продавці і проявив активність Нацбанк

Швидкий перехід до покупок, зазначають аналітики, може свідчити про те, що на ринку з’явилися нові продавці. Цілком можливо, що долари продає одна з великих держкомпаній.

“Напередодні НБУ виходив із купівлею валюти, і цей фактор також може утримувати продавців. Підтримку гривні надають дані НБУ про зростання міжнародних резервів України на 2,1% – до $28,95 млрд”, – додав Шевчишин.