СЬОГОДНІ: Середа, 25.05.2022, 7:09

До 8 років тюрми загрожуватиме нелегальним копачам бурштину на Рівненщині

Президент України Володимир Зеленський сьогодні, 6 серпня підписав Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення відповідальності за незаконне видобування корисних копалин».

Відповідно до документу, відтепер для провадження видобутку бурштину в Україні, у тому числі на Рівненщині, необхідно мати спеціальний дозвіл на користування надрами. У випадку, якщо такий дозвіл відсутній, це визнається кримінальним правопорушенням та посилюється відповідальність за нього.

“Відтепер порушення встановлених правил охорони надр, якщо це створило небезпеку для життя, здоров’я людей чи довкілля, а також незаконне видобування корисних копалин місцевого значення у значному розмірі карається штрафом від 500 до 800 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеженням чи позбавленням волі на строк до двох років.

Якщо вартість незаконно видобутих копалин у 100 і більше разів перевищує неоподатковуваний мінімум доходів громадян або незаконно видобуваються корисні копалини загальнодержавного значення, передбачене покарання у вигляді штрафу на суму від 3000 до 5000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеження чи позбавлення волі на строк до трьох років.

Якщо такі діяння вчинені організованою групою або в загальнонебезпечний спосіб, спричинили загибель людей чи інші тяжкі наслідки, передбачено покарання у вигляді позбавлення волі на строк від п’яти до восьми років”, – йдеться у повідомленні ОП.

Нагадаємо, у Рівненській області нелегальний видобуток бурштину досить поширений у північних районах області.