СЬОГОДНІ: Неділя, 26.09.2021, 22:58

У Вараській громаді побільшало батьків, що ухиляються від виховання дітей

Упродовж попереднього місяця працівники Служби у справах дітей виконавчого комітету Вараської міської ради зафіксували різке збільшення кількості дітей, які опинилися у складних життєвих обставинах.

“На жаль, у липні спостерігаємо тенденцію до збільшення кількості випадків, де батьки ухиляються від виконання батьківських обов`язків. Зокрема, саме цього місяця ми взяли на облік шестеро дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах. Зазвичай таку цифру фіксуємо за півроку. Аналізуючи ситуацію, безумовно будемо вживати дій, щодо соціально-правового захисту, проводити певну роз’яснювальну роботу з батьками, спільно з нашими соціальними партнерами. Наприклад, із Вараським міським центром соціальних служб, який надає соціальні послуги таким сім’ям, працює у напрямку відповідального ставлення батьків до своїх обов’язків із метою виявлення порушення прав дітей”, – розповідає начальник Служби у справах дітей Анна Ільїна.

До слова, у липні також відбулося засідання Комісії із питань захисту прав дитини при виконавчому комітеті Вараської міської ради, під час якого було розглянуто низку спірних питань. За результатами розгляду питань, комісією прийняті компетентні та виважені рішення, направлені на забезпечення інтересів дітей, реалізації їх законних прав.

Відмітимо, що основне завдання Служби у справах дітей – це соціально-правовий захист дітей, дітей, які залишилися без батьківського піклування і опинилися у складних життєвих ситуаціях, внаслідок можливого ухилення від виконання батьківських обов’язків батьками відносно своїх дітей, які потерпають від проявів домашнього насильства, а це – психологічне, фізичне, сексуальне насильство в сім`ї.