СЬОГОДНІ: Середа, 29.06.2022, 9:14

На Рівненщині студенти можуть отримати пільгові кредити

Постановою Кабінету Міністрів України від 29 серпня 2018 р. №673 затверджено порядок пільгового кредитування для здобуття професійно-технічної та вищої освіти.

Для студентів, які вступили цьогоріч до університету й навчаються за денною і заочною формами на контрактній основі — це хороша можливість здобувати вищу освіту на умовах цього кредитування.

«Умови кредитування досить доступні і вигідні. Студент, який хоче отримати освіту, а батьки не мають коштів, може навчатися за рахунок цього кредиту. Після закінчення університету, через 12 місяців упродовж п’ятнадцяти років, він має повертати цей кредит, коли працевлаштований. За користування кредитом сплачується лише 3% річних. Також для отримувачів кредиту є низка пільг. Наприклад, люди з інвалідністю першої групи взагалі звільняються від сплати кредиту, або якщо вони набули цю інвалідність після завершення навчання під час сплати кредиту. Також отримувачі кредиту, у разі їх одруження чи заміжжя, при народженні першої дитини, звільняються від сплати відсотків, при народженні другої — сплачують 75%, при народженні третьої — 50%. Якщо ж випускники упродовж п’яти років пропрацюють у сільській місцевості державної або комунальної установи, то вони також звільняються від сплати кредиту. Як на мене, держава йде назустріч молоді, адже дає можливість отримати вищу освіту за омріяним фахом», – розповідає заступник головного бухгалтера Національного університету “Острозька академія” Антоніна Марченко.

Отримати детальну консультацію можна за номером: +38 (067)-360-58-53 (Антоніна Вікторівна Марченко).

Ознайомитися з Постановою можна за покликанням: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/673-2018-п