СЬОГОДНІ: Субота, 28.05.2022, 10:50

Україна надала Литві гуманітарну допомогу у вигляді колючого дроту

Кабінет міністрів України схвалив надання Литві колючого дроту як гуманітарної допомоги. Він знадобився країні для зміцнення кордону в зв’язку з безпрецедентною міграційною кризою.

Про це на своїй сторінці у Facebook у середу, 28 липня, повідомив глава Міністерства закордонних справ України Дмитро Кулеба.

Зазначимо, що така ситуація в Литві виникла у зв’язку з політикою незаконно обраного президента Білорусі Олександра Лукашенка.

Останній, як написав глава МЗС України, “вирішив “помститися” Литві за жорстку позицію щодо себе… провокуючи потік біженців із країн Азії, Африки і Близького Сходу, які прагнуть прорватися в Литву з Білорусі”.

Країна заявила, що на її територію масово ринули мігранти. Тільки з 1 січня по 27 липня на литовсько-білоруському кордоні спіймали 2839 осіб, які намагалися незаконно в’їхати до Литви. Зазначена цифра в 35 разів перевищує відповідний показник 2020 року.

У підсумку Литва зіткнулася з нестачею колючого дроту для установлення додаткових огороджень.

Кулеба визнав, що не пам’ятає, щоб колючий дріт надавався як гумдопомога, але цього “вимагає реальність”.

“Символічно, що це сталося саме в першу річницю заснування Люблінського трикутника. Ми з Литвою союзники та друзі не на словах, а в реальних справах. Ми завжди будемо стояти поруч один з одним в успіхах і складних ситуаціях”, – написав міністр.

Він також поділився спільною фотографією з міністром закордонних справ Литви Габріелюсом Ландсбергісом. На знімку зображено, як чиновники спостерігають за встановленням колючого дроту на кордоні через екран ноутбука.