СЬОГОДНІ: Вівторок, 24.05.2022, 21:50

На Рівненщині СБУ заблокувала чергову схему з підробленими ПЛР-тестами

Служба безпеки України у Рівненській області заблокувала чергову схему виготовлення підроблених ПЛР-тестів на Covid-19 з негативним результатом. Її організували підприємці, що займаються міжнародними пасажирськими перевезеннями.

За попередніми оцінками, від початку пандемії такий «підробіток» дозволив їм збагатитися на більше ніж пів мільйона гривень.

Підробки з негативними результатами, начебто видані вітчизняними та іноземними медичними лабораторіями, пропонували як громадянам України, так й іноземцям. Їх виготовлення займало кілька годин. А вартість становила від 300 гривень до 20 євро, залежно від «рівня» фальшивки.

Фальсифіковані сертифікати використовувались для швидкого та безперешкодного перетину кордону, та щоб уникнути 14-денної самоізоляції після повернення в Україну.

Зловмисники надсилали їх замовникам за допомогою каналів електронного зв’язку в усі регіони України та за кордон.

Наразі задокументовано майже 50 епізодів використання цих фальшивок при перетині державного кордону.

У ході проведених обшуків вилучено:
• більше 1000 електронних документів з ознаками підробки в тому числі довідок з негативним ПЛР-тестом;
• ПЕОМ та мобільні термінали;
• іноземна валюта, отримана від протиправних оборудок;
• підроблені печатки медичних установ;
• інші докази, що підтверджують незаконну діяльність.

У межах кримінального провадження, відкритого за ч. 2 ст. 332 (незаконне переправлення осіб через державний кордон України) та ч. 3 ст. 358 (підроблення, збут чи використання документів, печаток, штампів та бланків) Кримінального кодексу України, тривають слідчі дії.

Викриття протиправної діяльності проводилося спільно з Національною поліцією за процесуального керівництва Рівненської обласної прокуратури.