СЬОГОДНІ: Неділя, 22.05.2022, 16:52

«Слава Богу ми в церкві!»- відбулося перше богослужіння у новозбудованій, але ще не освяченій церкві, села Поліське на Рівненщині

Сьогодні, 12 липня, в день первоверховних апостолів Петра і Павла, відбулася перша Літургія у новому храмі села Поліське Рівненської області. 

На богослужіння з’їхалось духовенство з Поліської єпархії УПЦ , велика кількість вірян та паломників з навколишніх сіл.

«Слава Богу, ми в церкві! – прокоментувала подію Тетяна Адрощук, прихожанка Свято- Михайлівської парафії УПЦ села Поліське. – Ми просили Милосердного Бога щодня про цю милість – випросили.»

Храм віряни УПЦ зводили дуже швидкими темпами: розпочали у листопаді 2020, ще не закінчили дотепер, але , розповідають, храм придатний для богослужінь.

«Два роки служби відбувались у мене на подвір‘ї, де ми зробили таку невелику прибудову до хати, – розповідає протоієрей Степан Корольчук , настоятель Свято- Михайлівської парафії УПЦ МП у Поліському, – Але, розумієте , то не ті відчуття. Тому ми з людьми порадились і вирішили , навіть не чекати освячення, а перебратись на молитву до храму.»

За розповідями селян, до цього часу , церкву зводили виключно за пожертви односельців і людей з навколишні сіл.

«Люди ходили зі скриньками на празники до храмів, по селах ходили і так назбирали. Жертвував хто скільки міг, в основному невеликі гроші . Найбільша пожертва за весь час надійшла від одного благодійника – це 100 тисяч гривень на дах. Все решта – гроші від сільських трударів,» – коментує Тетяна Андрощук.

Місцеві порахували навіть кількість робочих днів, яку затратили на зведення храму – 36 , трохи більше місяця. Усі будівельники працювали благодійно, кажуть у селі.

«Ця церква приклад того, як може віра згуртувати людей, зробити диво , – каже протоієрей Віктор Земляний, керівник відділу з питань міжконфесійного врегулювання при Поліській єпархії УПЦ МП. – Тепер треба цим людям трохи допомогти. До освячення храму, віряни села Поліське хочуть встановити іконостас, тому просять усіх небайдужих, допомогти їм втілити цей задум.»