СЬОГОДНІ: Неділя, 22.05.2022, 16:39

На Рівненщині винесли вирок прихильнику ПЦУ, який побив представника УПЦ МП (+ВІДЕО)

У Корецькому районному суді завершився суд по справі побиття представника Української Православної Церкви Московського патріархату активістом ПЦУ під час конфлікту на території храму у селі Мнишин Рівненської області.

Правосуддя ухвалило обвинуваченому один рік умовного позбавлення волі.

Обставини, за яких відбувся конфлікт, склались ще у травні 2019 року. Тоді, під час міжконфесійного протистояння, Віктор Калюжний, активіст з ПЦУ побив свого односельця Віктора Галазюка, вірянина УПЦ МП.  Травми голови у потерпілого були настільки тяжкими, що той кілька тижнів був змушений лікуватися у щелепно-лицьовому відділенні Рівненської обласної лікарні.

«Це була неділя, ранок почався не з богослужіння, а з бійки. Мій батько просто стояв біля церковної хати, до нього прийшов односелець і наніс удар кулаком. На вечір у батька обличчя вкрилось синцями, розпухло і він не міг навіть ковтнути слини, – пригадує донька побитого вірянина УПЦ Вікторія Данилюк. – Ми прийняли рішення негайно везти його у лікарню, прийшли до Віктора Калюжнюка, казали, щоб він їхав з нами, щоб потім не було зайвих домислів, він факт побиття мого батька не заперечував, але їхати не захотів.»

Як розповідають родичі побитого, вже у лікарні зняли побої та згодом написали заяву у поліцію. Та правоохоронці, на їх думку, затягували розслідування, слідчий навмисне не проводив слідчий експеримент і відволікав з передачею до суду.

«Творилось якесь неподобство. У справі зникли свідчення, зокрема нашого настоятеля отця Володимира, потім пропав диск з відео, потім його знайшли , але вдалося відтворити лише одне з читирьох відео», – розповідає донька побитого Віктора Галазюка.

Розглядали справу з побиття у Корецькому районному суді. За два роки відбулося більше десятка слухань. Чоловік, котрий побив односельця у суді став стверджувати , що він цього не робив.

«Подумайте тільки у нас є відео доказ, як все відбувалось насправді, зрештою він сам зізнався у ту ніч, коли батька доправляли в лікарню, у тому, що він таки дійсно побив, а на суді, став заперечувати , – коментує Вікторія Данилюк . – А суддя просто нас викликав і викликав та все без рішень, дотягнув справу до того, що чеки, які ми долучили до справи, щоб обвинувачений за лікування повернув батькові гроші , втратили колір і суми стали нерозбірливими».

Кілька тижнів тому Корецький районний суд таки виніс рішення у цій справі: Віктора Калюжнюка позбавили волі умовно, на термін 1 рік та зобов‘язали виплатити потерпілому Віктору Галузюку 15 тисяч гривень.

Як кажуть, родичі потерпілого ті кошти не покривають навіть частини затраченого на лікування, витрат на адвоката, тому збираються подавати на апеляцію.