СЬОГОДНІ: Четвер, 29.07.2021, 10:59

Депутат Рівнеради: cкасування ДПТ правого берегу Басівкутського водосховища відкидає Рівне в епоху «шахових будинків рибалки»

Депутат Рівнеради Дмитро Котляров прокоментував скасування ДПТ правого берегу Басівкутського водосховища. Нагадаємо, відповідне рішення сьогодні, 18 червня прийняв Рівненський окружний адміністративний суд.

За словами депутата 6 людей, 3 з яких колишні депутати, на чолі з прокуратурою, намагаються повернути хаос на 80 гектарів та відкинути рівнян на рік назад, у епоху «шахових будинків рибалки».

“Відтепер міська влада не буде мати ніякого впливу на забудову території правого берега водосховища. Забудовники будуть будувати там те, що захочуть і як захочуть. ДПТ давав місту інструменти впливу, фіксував місця під школу і садочок, регламентував забудову та багато іншого”, – каже Дмитро Котляров.

Депутат також розповів, чого не буде в Рівному тепер, коли суд скасував ДПТ правого берега Басівкутського водосховища:

1) НЕ БУДЕ грамотної реконструкції вулиці Чорновола, яка б зробила рух безпечним і комфортним для водіїв та пішоходів. Тому, що одна з задач, яку вирішував ДПТ – це розробка правильної схеми вулиці з ув’язкою червоних ліній по існуючим виїздам. Зараз там жоден з виїздів, які є з правого боку, не погоджені з поліцією. Вони облаштовані дуже часто, порушують всі норми, і це спричиняє високу аварійну ситуацію. Під час розробки ДПТ було пропрацьовано багато варіантів схеми вулиці, вибрано оптимальний і він був погоджений з поліцією. Кількість виїздів зменшили, запропонували варіанти їх розташування та узгодили місця встановлення додаткових світлофорів. По суті, рішення в ДПТ були базою і основою для якісного проекту реконструкції Чорновола від Басівкутської до Дачної. Але, через те, що ДПТ скасували – цих всіх переваг НЕ БУДЕ.

2) НЕ БУДЕ дитячого садочка і школи на правому березі Басового кута. На даний час, на території правого берега не передбачено жодної школи чи садочка. ДПТ їх там передбачав і фіксував за ними конкретні ділянки. Після його скасування ця територія стає вільною, на неї не діють ніякі обмеження і тепер будь-хто може мати можливість будувати так звані “будиночки рибака” і т.д. як це було і раніше. В той час як ДПТ навпаки, резервував конкретні ділянки під заклади освіти і давав рівнянам гарантію, що діти будуть мати садок/школу недалеко від дому.

3) НЕ БУДЕ впорядкованої забудови на правому березі. Забудова, яка там є так і буде продовжуватися безсистемно і випадковим чином. Не буде чітко розділена малоповерхова і середньоповерхова, впливу на це місто не матиме.

4) НЕ БУДЕ зони Р3. Ця зона могла зробити неможливим будь-яке будівництво на цій території. Але тепер її не буде, і не збільшиться захисна прибережна смуга (а ДПТ передбачав її збільшення). Без ДПТ прибережна смуга на пляжі буде 0, а по берегу озера 10 метрів. І там можна буде проводити будь-яку діяльність. ДПТ все це вирішував і чітко регламентував забудову рекреаційної території яка перебуває в комунальній власності, щоб це було в інтересах громади.

5) НЕ БУДЕ зарезервованої території для вирішення проблеми очищення дощових вод. ДПТ передбачав коридор під інженерно-транспортну інфраструктуру, яку з часом можна було запустити так як передбачає генплан на станцію очистки на вулиці Дачній. Або розробити проект водовідведення до колишніх польських басейнів, щоб робити там базову очистку дощових вод. ДПТ передбачав територію, щоб вирішити всі ці проблеми. Але так як його не буде, то територія під це не зарезервована і це означає, що вона забудується і далі ця проблема залишиться і буде тільки збільшуватися.

“А що ж тепер БУДЕ? Будуть задоволені інтереси тих осіб, які мають ділянки на території правого берега і для яких прийняття детального плану означало різке знецінення цієї землі. А також інтереси ряду інших зацікавлених і популістів. Та далеко не інтереси громади та всіх рівнян”, – додає Дмитро Котляров.