СЬОГОДНІ: Четвер, 05.08.2021, 15:14

Ноутбук підключений, але батарея не заряджається

Користувачі ноутбуків виявили, що акумулятор ноутбука не заряджається. Індикатор заряду акумулятора на ноутбуці говорить, що він не заряджається, навіть якщо до пристрою підключений блок живлення.

Можливо, це вас розчарує. Це робить ваш ноутбук непридатним для використання без адаптера змінного струму. І це дуже незручно – можливо, вам доведеться користуватися ноутбуком там, де немає розетки!

Не хвилюйся. Ось кілька порад, якими ви можете спробувати вирішити цю проблему. Можливо, вам не доведеться випробувати їх усі. Просто працюйте вниз по списку, поки не знайдете той, який працює.

Чому акумулятор ноутбука перестав заряджатися?

Перш ніж ви зможете почати виправляти свій ноутбук, який не заряджається, вам слід першочергово зрозуміти, чому він почав не працювати належним чином. Для належної роботи ноутбука потрібні сотні робочих деталей, тому коли щось піде не так, ви ймовірно, почухаєтесь по голові, дивуючись чому.

Незважаючи на те, що існує безліч змінних, які можуть впливати на те, що акумулятор вашого ноутбука втрачає заряд, ми звузили найбільш популярні причини до шести основних винуватців.

Погіршення стану акумулятора

Як і будь-яка інша технологія, акумулятори для ноутбуків не живуть вічно. Однією з найпоширеніших причин припинення заряджання акумулятора ноутбука є зниження його стану.

До виходу з ладу акумулятора ви помітили, що ваш ноутбук Dell почав:

  • Перегріватись під час зарядки?
  • Швидко втрачаєте заряд?
  • Вам потрібно більше часу для повного заряджання?

Якщо так, кожна з цих проблем є вірною ознакою того, що ваш акумулятор старіє, і йому потрібна заміна. Вам потрібно буде вибрати відповідний акумулятор для вашого ноутбука, ви також можете вибрати батарею з великою ємністю заряду. Ви можете перевірити в інтернет-магазині zeto.ua акумулятори, які підтримує ваш ноутбук, можливо, на ваш ноутбук є батареї краще старої.

Підключіть адаптер змінного струму та акумулятор

Одним з найпростіших та найефективніших способів вирішити цю проблему є повторне підключення адаптера змінного струму та акумулятора ноутбука. Робити так:

1) Вимкніть ноутбук.

2) Від’єднайте адаптер змінного струму та акумулятор від ноутбука.

3)  Натисніть і утримуйте кнопку живлення на своєму ноутбуці протягом 20 секунд, щоб звільнити залишкову потужність у вашому ноутбуці.

4)  Повторно підключіть акумулятор та адаптер змінного струму до ноутбука.

5)  Увімкніть ноутбук і перевірте, чи можна зарядити акумулятор.

Спробуйте інший адаптер змінного струму

Проблема може виникнути через несправний адаптер змінного струму, який ви використовуєте. Ви можете перевірити акумулятор свого ноутбука за допомогою іншого адаптера змінного струму і перевірити, чи може він зарядити ваш акумулятор. Якщо новий блок живлення працює для вас, вам слід замінити оригінальний.

Перевірте роз’єм

Коли ви підключаєте роз’єм живлення ноутбука, з’єднання повинно бути досить надійним. Якщо всередині гнізда скупчується пил або інше скупчення, можливо, він не зможе встановити чисте з’єднання. Спробуйте очистити гніздо зубочисткою та знову підключити. У більш екстремальних випадках ви можете виявити, що гніздо хитається, коли він повинен залишатися стійким. Це може означати, що гніздо зламався всередині, і вам доведеться віднести ноутбук у ремонтну майстерню.

Нагрівання ноутбука

Батареї сприйнятливі до нагрівання, тому якщо ваш ноутбук перегрівається, це може спричинити проблему. У міру підвищення температури датчик батареї може помилитися, повідомивши системі, що батарея повністю заряджена або повністю відсутня, що спричиняє проблеми із зарядкою. Ви навіть можете виявити, що ваша система вимикається, щоб запобігти перегріванню батареї та пожежі.

Ці проблеми стають набагато більш імовірними при роботі зі старими ноутбуками, які мають низькоякісне охолодження, ніж сучасні пристрої, або якщо ви схильні використовувати ноутбук на дивані або в ліжку, що може заблокувати вентиляційні отвори. Вимкніть систему, дайте їй трохи охолонути і знайдіть хвилинку, щоб переконатися, що вентиляційні отвори не містять пилу.

Оновіть драйвери

Відкрийте меню «Пуск» і знайдіть «Диспетчер пристроїв». У розділі «Батареї» ви повинні побачити кілька елементів: зазвичай один для зарядного пристрою та той, що вказаний як «Акумулятор, сумісний із методом управління Microsoft ACPI», хоча можуть бути й інші. Клацніть правою кнопкою миші кожен елемент та виберіть «Оновити драйвер».

Як тільки драйвери будуть оновлені, перезавантажте ноутбук та підключіть його знову. Якщо це не вирішить проблему, можливо, ви захочете завантажити найновіші драйвери з веб-сайту виробника. Ви також можете спробувати повністю видалити акумулятор, сумісний із методом керування Microsoft ACPI, і перезавантажити ноутбук, що повинно запропонувати Windows перевстановити драйвер з нуля.

Проблеми всередині

Коли всі ваші варіанти вичерпані – ви спробували інші кабелі живлення та акумулятори, перевірили свої налаштування, виправили будь-які потенційні проблеми з програмним забезпеченням – проблема, ймовірно, знаходиться всередині ноутбука.

Деякі внутрішні деталі можуть спричинити проблеми, коли вони виходять з ладу. Поширеними винуватцями є несправна материнська плата, пошкоджені ланцюги зарядки та несправні датчики акумулятора.