СЬОГОДНІ: Четвер, 24.06.2021, 19:07

УЄФА дозволив “Героям слава!” на формі збірної України: названо умову

Європейський футбольний союз (УЄФА) дозволив збірній України використовувати гасло “Героям слава!” на формі до чемпіонату Європи-2020. При цьому воно буде розташоване на внутрішньому боці футболки за новим елементом дизайну.

Про це на своїй сторінці в соціальній мережі Facebook написав президент Української асоціації футболу (УАФ) Андрій Павелко. За його словами, організація завершила важкі переговори з керівництвом УЄФА, підсумком яких стали зміни в екіпіровці “жовто-синіх”.

“На період проведення матчів турніру до раніше затвердженого дизайну форми, на внутрішній стороні футболок, буде додано ще один елемент. Це затверджена виконкомом УАФ велика емблема національних збірних із мапою України, Тризубом та ще одним написом “Слава Україні!”. Гасло “Героям слава!” буде розміщено за мапою, у центрі обрисів кордонів єдиної України”, – написав Павелко.

Він додав, що в усьому світі буде продаватися початковий варіант форми, де вітання “Героям слава!” зображено на внутрішній стороні коміра.

“На мільйонних тиражах уже виготовленої форми національної збірної України зберігаються гасла: “Слава Україні” та “Героям слава!”, зображення карти України з її неподільними кордонами – з Кримом, Донецьком, Луганськом і тисячами інших міст. Ніде у світі не буде заборони на вільний продаж футболок з ОФІЦІЙНИМИ футбольними символами нашої держави”, – підкреслив президент УАФ.

За словами Павелка, в УЄФА вимагали замалювати патріотичний слоган, але УАФ висунула компромісну пропозицію.

“Під час перемовин представники УЄФА неодноразово підтверджували, що погодили гасло “Героям слава!” на футболках наших гравців ще в грудні минулого року. Але з урахуванням нового рішення від нас вимагали повністю видалити чи замалювати цей напис на футболках усіх гравців, що братимуть участь у чемпіонаті Євро-2020. Натомість доводилось озвучити рішучу позицію, яка звучала в ці дні від дуже багатьох вболівальників, включно до бойкотування Євро-2020. Та нам таки вдалося досягти з УЄФА переможного компромісу!” – заявив функціонер.