СЬОГОДНІ: Четвер, 24.06.2021, 17:14

На Рівненщині 11 автомийок після візиту інспекторів Держпраці легалізували працівників

У рамках інформаційно-роз’яснювальної кампанії з подолання незадекларованої праці фахівці Управління Держпраці у Рівненській області відвідали автомийки Рівного. Інспектори побували з превенцією та моніторингом трудових відносин у 15 суб’єктів господарювання, які надають послуги з миття автомобілів.

Зокрема, головні державні інспектори Олександр Біловол, Тарас Дуляницький, Оксана Кондрачук, Михайло Семенюк поінформували найманих працівників про переваги легальних трудових відносин, зокрема, гарантії оплачуваних відпустки й лікарняних, забезпечення права на здорові та безпечні умови праці, важливість страхового стажу.

Роботодавці та працівники отримали тематичні брошури «Виходь на світло», підготовлені в рамках інформаційної кампанії Міжнародної організації праці.

Під час спілкування фахівці Управління з’ясували, що деякі наймані працівники не мають належно оформлених трудових відносин. Під час з розмови з роботодавцями, які допустили ігнорування правового поля, інспектори наголосили на неприпустимості нелегальної праці і роз’яснили види відповідальності за порушення.

У результаті інформування роботодавці оперативно уклали з найманими особами належні трудові договори. Тепер ці працівники мають реальні соціальні гарантії держави і можливість захисту своїх трудових прав.